Spektakl Teatru Kanon
,,Wiosenna Euforia”

W dniu 16 marca 2017 roku przygotowując się do powitania wiosny obejrzeliśmy spektakl p.t: „Wiosenna euforia,” w wykonaniu aktorów Teatru „Kanon” z Krakowa. Dzieci z zapartym tchem śledziły poczynania Koziołka Mietka, witającego przyjaciół budzących się z zimowego snu. Wiewiórka Basia jak przystało na ,,prawdziwą kobietę” zaangażowała Mietka do robienia wiosennych porządków, uświadamiając mu, że przedwiośnie to czas segregowania śmieci i generalnego sprzątania lasu. Wszystkich rozśmieszył telefon zaspanego misia, którego zbudziły z zimowego snu niesforne muchy. Bohaterem spektaklu okazała się jednak łosica Tola, która pomogła odnaleźć zapominalskiemu dzikowi Waleremu schowane jesienią zapasy na zimę. Dzieci współpracując z aktorami odkryły podczas spektaklu pierwsze oznaki zbliżającej się najpiękniejszej pory roku – Wiosny. Akcja spektaklu rozgrywała się na tle pięknej, kolorowej patchworkowej scenografii. Podziw publiczności wzbudziły wesołe autorskie utwory muzyczne oraz żartobliwe dialogi sceniczne. Dzieci i Nauczyciele zapraszani byli do wspólnej zabawy oraz udziału w konkursach. Raz za razem wybuchały radosne salwy śmiechu przedszkolaków i gromkie brawa dla aktorów. Bohaterowie spektaklu zachęcili wszystkich do aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody, uświadamiając dzieciom jak ważne jest poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z niecierpliwością czekamy na nadejście upragnionej wiosny.