Spotkanie z Panią Pielęgniarką

13 marca 2017 roku w naszym Przedszkolu, w ramach profilaktyki i promocji zdrowia, odbyły się zajęcia z Panią Pielęgniarką. Pani Ela przyjęła nas w  przedszkolnym „Gabinecie Pielęgniarskim”. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, co należy jeść i jak bardzo ważny dla zdrowia jest ruch. W ciekawy dla dzieci sposób przekazała informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Wszyscy z przejęciem oglądali narzędzia pracy, które przyniosła ze sobą pani Ela. Każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas powszechne zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) wiadomo – lęk. Dzieci odpowiadały na pytania: Co szkodzi zdrowiu?, A co sprzyja zdrowiu? Kto nas leczy, kiedy jesteśmy chorzy? Na zakończenie spotkania Pani Pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki z napisem DZIELNY PACJENT. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!