Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora
„Kubuś” w Kielcach
na spektakl pt. „Królowa Śniegu.”

W dniu 3 marca 2017r pozostając w zimowej aurze, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się do Teatru Lalki Aktora KUBUŚ w Kielcach na spektakl pt: „Królowa Śniegu.” Adaptacja teatralna znanej i lubianej przez dzieci baśni H.Ch. Andersena została przedstawiona w ciekawy i barwny sposób. Sztuka Marii Wojtyszko okazała się, familijną opowieścią o sile przyjaźni i miłości czyli wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać. Spektakl wykorzystując oryginalną scenografię, efekty dźwiękowe oraz świetlne np.:  podświetlane kwiaty w ogrodzie księcia, przeniósł małego widza w baśniowy świat pełen tajemnic i magii. Działając na wyobraźnię dziecka przedstawiono historię prawdziwej przyjaźni tak gorącej,  że pokonała najzimniejszy chłód  i tak silnej, że skruszyła bryłę lodu. Jej magiczną moc pokazała nam poruszająca historia Kaya i Gerdy. Ich beztroskie, radosne życie zmieniło się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpadł do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec stracił wszelką wrażliwość, stał się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyruszył w ekspedycję na biegun polarny i znikł bez pożegnania. Zrozpaczona Gerda, wyruszyła na poszukiwania chłopca w towarzystwie bardzo oddanej przyjaciółki Róży. Ich wyprawa była pełna nieoczekiwanych przygód. Śledząc losy bohaterów dzieci przekonały się, że dobro zawsze zwyciężana zło. Spektakl wywołał wiele emocji u przedszkolaków. Dzieci żywo reagowały podczas spektaklu a uśmiech na ich twarzach i gorące brawa były dowodem na to, jak bardzo im się podobał.

Zdjęcia pochodzą ze spektaklu "Królowa Śniegu" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy