Spektakl
„Dokąd poszło zdrowie?”

W dniach od 16 do 20 stycznia 2017r Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć profilaktycznych pod hasłem „Zdrowy Przedszkolak.” realizując założenia Ogólnopolskiego Programu Edukacji  Zdrowotnej „Akademia Aquafresh,” mającego na celu rozumienie konieczności dbania o swoje zęby. Aby podkreślić wagę poruszanych tematów gościliśmy w przedszkolu lekarzy stomatologów, którzy opowiedzieli Dzieciom jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Wspaniałym akcentem zajęć profilaktycznych był „Biały Dzień w Przedszkolu,” który obfitował w „białe potrawy” przygotowane przez dzieci wraz z wychowawcami, prace plastyczne wykonane specjalnie na tą okazję oraz wspólnie skonstruowane bałwanki, które zagościły na „Białym Balu” zorganizowanym w sali wielofunkcyjnej, przy dźwiękach „Białego walczyka.” Podsumowaniem tygodnia „Zdrowy Przedszkolak” był spektakl w wykonaniu aktorów Teatru „Skrzat” z Krakowa pt.: „Dokąd poszło zdrowie?” Ta niezwykle zabawna historia Pana Doktora, dbającego o zdrowie swoich pacjentów zabrała naszych Przedszkolaków do krainy zdrowia. Dzieci, wraz z bajkowymi bohaterami - Smokiem, dalmatyńczykiem Azorem i zbójem Madejem, mogły zapoznać się z oznakami choroby takimi jak: katar, kaszel, jej przyczynami - brakiem higieny osobistej i nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz jej skutkami - przeziębieniem, bólem zębów i gardła. Inny bohater bajki, Kibic piłkarski uświadomił Dzieciom, jak zły wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie ma zbyt długie siedzenie przed komputerem. Najważniejszym przesłaniem spektaklu było przezwyciężenie strachu przez lekarzem i szczepieniami a także zachęcenie Dzieci do zdrowego odżywiania, uprawiania sportu, spędzania czasu na świeżym powietrzu i dbania o higienę osobistą. Mamy nadzieję, że morał przedstawienia, a także całotygodniowy cykl zajęć profilaktycznych wyrobią u Dzieci postawy i zachowania kształtujące dbałość o zdrowie oraz poczucie odpowiedzialności za swój prawidłowy rozwój.