Dzień Babci i Dziadka

W dniach od 24 do 27 stycznia 2017 r., odbyły się w przedszkolu wspaniale uroczystości przygotowane przez dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzięki pięknym zaproszeniom pojawili się na nich prawie wszyscy zaproszeni Goście. Mali organizatorzy przygotowali z tej okazji wyjątkowe i różnorodne  programy artystyczne. ,,Pszczółki” zaprezentowały tańce integracyjne oraz kalejdoskop wydarzeń roku, w którym wszystkie miesiące wyraziły swą wdzięczność Babciom i Dziadkom, składając Im oryginalne  życzenia. ,,Biedronki” wystąpiły z zabawną i pełną humoru adaptacją bajki pt. „Czerwony Kapturek, w której wszyscy bohaterowie – nie wyłączając wilka, złożyli życzenia i wyrazy uznania Dostojnym Gościom zgromadzonym w przedszkolu oraz Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej, których zgodnie z tradycją naszej placówki odwiedzamy każdego roku z okazji Święta Babci i Dziadka. ,,Motylki” i ,,Stokrotki” zaprezentowały ambitny montaż słowno- muzyczny połączony ze spektaklem pt. „Babcia i Wilk”, którego bohaterowie udali się z wizytą do ukochanej Babci i ku swojemu zdziwieniu zastali tam poszukującego pomocy wilka ,,(...) Czy ktoś inny mógłby sprawić - aby wilka obłaskawić? (…).” Zaś ,,Muchomorki” i ,,Krasnale” wzruszyły Gości ekspresyjnym wykonaniem pieśni ,,Tango dla Babci i Dziadka”, zachwyciły pięknym montażem recytatorsko-wokalnym z użyciem języka migowego i brawurowym  wykonaniem Menueta, Polki i Tańca z Chustami. Goście  z dumą patrzyli na Wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić miłość i szacunek oraz podziękować swoim Bliskim za cierpliwość, zrozumienie, opiekę i przede wszystkim za czas, który Dziadkowie zawsze mają dla swoich Wnuków. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka zakręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała pochwał dla małych Wykonawców i nagrodziła Ich gromkimi brawami. Na tle urokliwej, zimowej i prawdziwie ,,kosmicznej” dekoracji, Przedszkolaki wręczyły Kochanym Babciom i Dziadkom pomysłowe upominki, które przygotowały pod opieką swoich Pań. Na zakończenie Uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła Dostojnych Gości do wspólnych tańców z Wnukami. Propozycja została przyjęta z entuzjazmem. Goście stanęli na wysokości zadania i jak głosiło motto uroczystości, udowodnili podczas integracyjnych pląsów, że zasługują na miano ,,Babci i Dziadka nie z tej Ziemi.” Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego – nie tylko w Dniu Ich Święta!! Kochamy Was miłością bezkresną jak Droga Mleczna.

Pszczółki

Biedronki