„W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego”

Pod takim hasłem bawiliśmy się w naszym przedszkolu w dniu 14 lutego 2017r. z okazji Walentynek. Była to wspaniała okazja do rozwijania u Dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania Podopiecznych do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom. Przedszkolaki z grupy „Motylków” i „Stokrotek”, „porwały” Koleżanki i Kolegów do wspólnych zabaw integracyjnych, które odbyły się w sali wielofunkcyjnej, na tle uroczej dekoracji walentynkowej. Wszystkie Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki na temat: „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?” - w znanych Dzieciom bajkach. Szukały „Zagubionego serduszka” podczas zespołowo rozwiązywanych zadań. Mnóstwo radości sprawiły Przedszkolakom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz żywiołowe tańce przy dźwiękach znanych utworów muzycznych. Niewątpliwie miłym  akcentem była Poczta Walentynkowa, w ramach której „mali listonosze” z grupy „Motylków” roznosili pod opieką Pani Sylwii ,,walentynki” wykonane i „wysłane” przez chętne Dzieci. Na zakończenie, Przedszkolaki zamieściły na tablicach swoich grup wykonane zespołowo prace plastyczne, z walentynkowym akcentem. Najważniejsze, że na każdej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło.