Spotkanie ze Stomatologiem

W ramach realizowanego w naszym przedszkolu cyklu zajęć profilaktycznych pod hasłem ,,Zdrowy Przedszkolak”, gościliśmy w dniu 19 stycznia 2017r przedstawicieli służby zdrowia, młodych lekarzy stomatologów: Panią Ewę Nartowską i Pana Marka Grabika. Dzieci przyjęły miłych Gości w swoich salach. Spotkanie dotyczyło realizacji celów zawartych w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej ,,Akademii Aquafresh,”za udział w którym nasza placówka otrzymała certyfikat ,,Pastusiowego Przedszkola.” Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u małych dzieci, poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia najmłodszych, by poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica. Dzieci dowiedziały się, jak należy się odżywiać, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej i co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby. Razem z sympatycznymi stomatologami odwiedził nas kolorowy Smok Zygmunt. Przedszkolaki używając ogromnej szczoteczki mogły umyć zęby zabawnemu Stworkowi, ucząc się prawidłowego sposobu szczotkowania. Dzieci z radością i przejęciem podjęły się tego zadania. Spotkanie było okazją do zadania wielu ciekawych pytań: ,,W jaki sposób działa szczoteczka elektryczna? Jak często powinniśmy odwiedzać gabinet stomatologiczny?” Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy bajkę o Doktorze Ząbku i Pani Doktor Ząbkowskiej. Bajkowi lekarze pochwalili dzieci, za to, że dbają o swoje zęby i dziąsła. Zwrócili także uwagę na gromadzący się na nich osad nazębny, który może być powodem wielu problemów zdrowotnych.Nagrodą za aktywne uczestniczenie w zajęciach były upominki od naszych Gości: ,,kalendarze szczotkowań” mobilizujące do systematycznego mycia zębów, kolorowe naklejki, a w przyszłości piękny i zdrowy uśmiech. W rewanżu Przedszkolaki przygotowały śliczne serduszka oraz dyplomy z podziękowaniami, które wręczyły naszym przemiłym Gościom.