Biały Dzień w Przedszkolu

W ramach cyklicznych zajęć profilaktycznych odbywających się naszym przedszkolu pod hasłem: „Zdrowy Przedszkolak”, realizowaliśmy w dniach od 16 do 20 stycznia 2016r scenariusze zajęć Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh” - promującego wśród Dzieci działania edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Zaprosiliśmy także do naszej placówki lekarzy stomatologów, którzy z pomocą Smoka Zygmunta uzmysłowili Dzieciom w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej - aby mieć piękne, zdrowe zęby. Podsumowaniem tygodnia z Akademią Aquafresh był zorganizowany w piątek  20 stycznia 2017r ,,Biały Dzień w Przedszkolu.” Motywem przewodnim akcji było propagowanie wśród naszych podopiecznych zdrowej żywności, głównie nabiału: mleka, jogurtów naturalnych, sera, śmietanki i wielu innych smakołyków w białym kolorze. Przedszkolaki miały okazję przekonać się, że produkty te są nie tylko zdrowe ale też bardzo smaczne. Ideą Białego Dnia była integracja Dzieci i rozbudzanie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej. Podczas zajęć dydaktycznych Dzieci rozwijały pomysłowość i wyobraźnię projektując białe, zimowe postacie oraz rozmawiając na temat uprawiania sportów zimowych a także bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Przedszkolaki wykonały grupowe prace plastyczne. Techniki były różne ale w każdej pracy dominowała biel, zaś bohaterem dnia został najlepszy, zimowy przyjaciel dzieci - Bałwan. Do stworzenia bałwanków wykorzystaliśmy różne materiały: poduszki, pudła, waciki, folie i wiele innych magicznych przedmiotów. Tego dnia, dominowały wśród dzieci białe stroje. Akcentem integrującym i rozwijającym poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej była wspólna zabawa wszystkich Dzieci podczas ,,Mini-Balu w Zimowych Rytmach”- przy dźwiękach „Białego walczyka” i znanej każdemu dziecku piosenki „Mam tę moc” z bajki „Kraina lodu.” Dzieci bawiły się świetnie także podczas ,,tańców wygibańców”- prowadzonych przez naszą Kochaną Panią Paulinę Głowacką-Sasak. Oczywiście jak przystało na wspaniałą Anglistkę, piosenki śpiewne były przez dzieci w języku angielskim. Biały Dzień zakończyliśmy pałaszując wspólnie przygotowane białe pyszności. Wszystkie prace plastyczne wykonane zespołowo przez dzieci, będą ozdobą naszego przedszkola jeszcze przez kilka dni. Z niecierpliwością czekamy na kolejny kolorowy dzień oraz spektakl podsumowujący cykl zajęć profilaktycznych ,,Zdrowy Przedszkolak”- pod wiele mówiącym tytułem: „Dokąd poszło zdrowie?”