Spektakl Teatru Blaszany Bębenek
,,Pinokio”

W dniu 16 stycznia 2017 roku gościliśmy w przedszkolu aktorów teatru „Blaszany Bębenek” z Trzebini, którzy zaprezentowali Dzieciom spektakl oparty na kanwie znanej i lubianej przez Nich bajki, autorstwa Carla Collodiego pt: „Pinokio.” Na tle oryginalnej i bajecznie kolorowej, patchworkowej scenografii aktorzy zaśpiewali na żywo autorskie utwory, które Przedszkolaki przyjęły z wielkim entuzjazmem. Spektakl prowadzony w żartobliwej konwencji bardzo zainteresował Dzieci, które chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach i tańcach zaproponowanych przez wykonawców. Z wielkim przejęciem śledziły losy tytułowego bohatera, który zaczynając odczuwać ludzkie emocje musiał stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre i słuszne decyzje otrzymywał nagrody a za złe ponosił konsekwencje. Najdotkliwszą z nich był wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem stawał się coraz dłuższy. Drewniany Pajacyk dzięki ojcowskiej miłości ubogiego stolarza Dżepetto poradził sobie z wszelkimi trudnościami, naprawił wyrządzone krzywdy. Na przykładzie Pinokia Dzieci nauczyły się, że prawdomówność to cnota, którą powinniśmy kierować się w naszym życiu, zaś kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze zostanie zdemaskowane. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny spektakl z Krainy Bajek.