„Karnawał w Krainie Królowej Śniegu”

W tym roku podczas Balu Karnawałowego bawiliśmy się w Baśniowej Krainie Królowej Śniegu z udziałem zaprzyjaźnionych z nami animatorów Agencji „Mat-Art.” Zachwyt Dzieci wzbudziła niepowtarzalnie piękna i bardzo oryginalna dekoracja Sali Balowej wykonana przez Nauczycieli i Personel przedszkola pod kierunkiem Pani Iwony Jaworskiej i Sylwii Przedwojewskiej, według projektu Pani Dyrektor. Wspaniała postać Królowej Śniegu, imponujący śnieżny pałac, skrząca się światłem polarnym góra lodowa, postacie pingwinków i foczek dryfujących na lodowych krach oraz lśniąca srebrem i bielą choinka wprawiły nas w wyjątkowy ,,polarny” nastrój. Dopełniły go srebrzyste, białe i błękitne kostiumy Dzieci rodem z Krainy Lodu. Na bal przybyły Śnieżynki, Bałwanki, Renifery, Pingwinki, Misie Polarne, Foczki, Elfy, Królewny i Królowie Lodu oraz inne ,,Śnieżne Osobistości” a także ciekawe postacie z innych bajek. Bawiliśmy się przy dźwiękach utworów muzycznych pochodzących ze znanej Dzieciom baśni o Elzie. Zabrzmiały także ciepłe, karnawałowe rytmy, którymi ogrzaliśmy zimową atmosferę Lodowej Krainy, a gorące serduszka naszych Pociech roztopiły zamarznięte serce srogiej i pięknej Królowej Śniegu. Na balu nie zabrakło zabaw integrujących przedszkolną społeczność. Rywalizację ,,na wesoło” rozpoczęły z dużą dawką humoru Wychowawczynie grup z Paniami Dyrektor  na czele. W tej konkurencji towarzyszyła nam także Pani Małgorzata Ciosk - Przewodnicząca Rady Rodziców. Panie musiały pokonać slalom boso lub ,,na obcasach”- trzymając wirujący na drążku talerz. Dzieci spontanicznie dopingowały wszystkie Panie. Wiele radości przyniosły także ciekawe konkursy zorganizowane przez prowadzących. Jednym z nich była rywalizacja dziewczynek z chłopcami o to, która z grup jako pierwsza pokona trasę jadąc na deskorolce. Konkurencja ta wywołała salwy śmiechu, gdyż balowe suknie dziewczynek utrudniały wykonanie zadania. Wszystkim spodobał się też ”ruchomy tunel." Dzieci musiały pracować zespołowo aby go przekroczyć. Wspaniałą okazją do integracji był konkurs pod nazwą ,,Znikające poduszki.” Tym razem Dzieci tańcząc w rytm melodii przysiadały na sygnał na znikających poduszkach. Aby żadne nie wypadło z tej konkurencji Przedszkolaki wymyśliły sposób i wszystkie zajęły miejsce na jedynej uratowanej poduszce. Za pomysłowość i wspaniałą postawę Dzieci otrzymały gromkie brawa. Na zakończenie karnawałowej zabawy przewidziano wybór "Królowej i Króla Balu". Ponieważ wszyscy uczestnicy imprezy mieli przepiękne stroje i bawili się wspaniale, zadanie okazało się bardzo trudne do rozstrzygnięcia. Nasi prowadzący: Mateusz i Mateusz zdecydowali, że na tytuł Króla i Królowej Balu zasłużyły wszystkie Dzieci. To był wspaniały karnawałowy bal, a niezapomniane baśniowe wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci. Do zobaczenia za rok w innej, niesamowitej scenerii.