Koncert Kameralny
„Kolęda płynie”

Uczestniczyliśmy w Koncercie Kameralnym pt: „Kolęda płynie” w wykonaniu Muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Artyści przygotowali dla przedszkolaków wiele muzycznych niespodzianek. Wysłuchaliśmy najpiękniejszych ludowych kolęd i pastorałek oraz poznaliśmy dawne zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Przez cały koncert towarzyszyły nam dźwięki pianina i skrzypiec. Pani Ula wyjaśniła nam, jakie zwierzątka ukryły się w skrzypcach. Dzieci odnalazły kształt muszli ślimaka, w smyczku ukryta była żabka, a we włosiu - konik. Dzięki uprzejmości artystów poznaliśmy wszystkie sposoby gry na skrzypcach. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy radosnych kolęd: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę „Gore gwiazda” oraz kołysanki: „Zaśnij Dziecino”, „Gdy Śliczna Panna” i „Lulajże Jezuniu”. Podczas koncertu dzieci odszukiwały w kolędach nazwy zwierząt towarzyszących Jezuskowi w stajence. W naszym Przedszkolu panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Goście złożyli nam piękne, świąteczne życzenia. Mamy nadzieję, że Koncert na długo pozostanie w pamięci widzów i pozwoli zatrzymać magię Świąt.