Wieczerza Wigilijna

Zgodnie z podtrzymywaną od wielu lat tradycją, w dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się w naszym przedszkolu Spotkanie Wigilijne. Słuchając kolęd i przeżywając narodziny Dzieciątka w ubogiej stajence, doświadczyliśmy tego, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich ludzi, obdarzając ich swoją miłością. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim obecnym. Na stołach nakrytych przez Dzieci białym obrusem nie zabrakło opłatka, sianka, słodkości i owoców przygotowanych przez Rodziców. Zanim wszyscy zaczęli raczyć się pysznościami Wigilijnego Stołu, łamiąc się opłatkiem złożyli sobie wzajemnie piękne i szczerze życzenia, płynące prosto z serca. Do każdej sali zawitały także Panie Dyrektor, które złożyły wszystkim obecnym życzenia Bożonarodzeniowe. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do pięknie przystrojonych Stołów Wigilijnych i razem z Nauczycielami i Pracownikami Przedszkola zaśpiewały polskie kolędy, dzieląc radość z narodzin Dzieciny. To był wspaniały dzień, który stał się okazją do przeżywania tradycji Bożonarodzeniowych. Nasze przedszkole z radością kultywuje obyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas wystawiania Jasełek, wspólnego ,,ubierania choinek,” ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami oraz radosnego kolędowania. Wieczerza Wigilijna, w której uczestniczą wszystkie Dzieci i Pracownicy Przedszkola jest ukoronowaniem tych wyjątkowych, świątecznych chwil.