Warsztaty Bożonarodzeniowe
,,Pierwsza Gwiazdka”

W dniu 14 grudnia 2016 po raz drugi odbyły się w naszym przedszkolu  Zimowe Warsztaty Plastyczne pod wdzięcznym hasłem ,,Pierwsza Gwiazdka.” Święta Bożego Narodzenia wnoszą w nasze życie radość i światło, dlatego podczas zajęć, w aurze świątecznej atmosfery Rodzice wraz z Dziećmi przygotowali urokliwe ozdoby na wigilijny stół. Wykonywali wspólnie piękne i oryginalne szklane lampiony oraz malowali farbami świąteczne figurki gipsowe. Niepowtarzalny, Bożonarodzeniowy nastrój podkreślały kolędy, których radosne dźwięki towarzyszyły nam podczas trwania warsztatów. Blisko 50 osób wykazywało się swoją kreatywnością. Fantazjom nie było końca. Na bazie zwykłych, szklanych słoiczków, powstawały oryginalne lampiony, do dekoracji których wykorzystano ciekawe środki plastyczne: witrażowe farby, brokatowy papier o różnej fakturze i ozdobnym deseniu, atłasowe koronki, jutowe paski, wstążeczki, sznurki i świecidełka. Błyszczące dodatki stanowiły wspaniałe wykończenie powstających ozdób, dodając im uroku i blasku. Wokół roznosił się cudowny zapach świeżych gałązek choinki. Pani Iwona, Sylwia oraz obydwie Panie Pauliny miały pełne ręce roboty. Chwaliły ciekawe pomysły, doradzały niezdecydowanym uczestnikom warsztatów, tu …dolały kleju i farby, tam docięły wstążeczkę czy ozdobny sznurek lub pomogły dopasować małą gałązkę tujową. Po półtoragodzinnej wspólnej pracy mogliśmy się cieszyć efektami świątecznej twórczości. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera oraz śmiech i gwar głosów podekscytowanych przedszkolaków. To dla nas największa nagroda za pracę włożoną w przygotowanie tej ciekawej formy wspólnego spędzania czasu przez Dzieci i Rodziców na terenie przedszkola, której inicjatorką i głównym organizatorem była Pani Iwona Jaworska. Figurki gipsowe fantazyjnie pomalowane farbami i obsypane brokatem zdobią wnętrza naszego przedszkola zaś piękne i pomysłowe lampiony będą wspaniałym dopełnieniem świątecznej dekoracji w domach rodzinnych Dzieci.

Kochani Rodzice dziękujemy Wam bardzo za cudowną atmosferę, zaangażowanie oraz owocną, twórczą współpracę ze swoimi Pociechami. Zapraszamy Państwa serdecznie na Warsztaty Wielkanocne.