„Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki...”

W dniu 15 grudnia 2016 roku uczestniczyliśmy w Świątecznym Koncercie pt: „Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki ” w wykonaniu Studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nasi Goście, pod opieką Pani Anny Pawłowskiej przygotowali dla przedszkolaków wiele muzycznych niespodzianek. Kultywując tradycje Świąt Bożego Narodzenia Wykonawcy przenieśli Nas w muzyczną podróż. Koncert rozpoczął się pastorałką „ Jest taki dzień”, którą ku zaskoczeniu Studentów, zaśpiewaliśmy razem z Nimi. Zostaliśmy także zaproszeni do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd: „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” , „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, które wprowadziły Nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. W trakcie koncertu Studenci zaprezentowali dzieciom instrumenty, na których wykonywali utwory muzyczne. Zapoznali z ich nazwą, budową, sposobem gry oraz przynależnością do grupy instrumentów. Dzieci poznały: flet poprzeczny, trąbkę, saksofon, gitarę elektryczną, akordeon. Nowością był drewniany instrument perkusyjny Cajon(kahon) pochodzący z Afryki, który zachwycił nas swoim brzmieniem. Dzieci miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności i jak prawdziwi  muzycy zagrały na poszczególnych instrumentach. Na chwilę stały się trębaczami, akordeonistami…. .Miały także specjalne zadanie. Wykonały na trójkątach akompaniament do kolędy „Lulajże Jezuniu”. Koncert zakończył się wielkimi brawami, po których nastąpił bis w wykonaniu Studentów. I tym muzycznym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia, których jedną z tradycji jest śpiewanie kolęd. Przedszkolaki podziękowały Pani Ani Pawłowskiej oraz Gościom za udany koncert. Pani dyrektor Jolanta Bieniek złożyła Gościom i uczestnikom koncertu życzenia: Zdrowych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.