Spotkanie z Mikołajem

W dniu 2 grudnia 2016 roku odwiedził nas w przedszkolu Święty Mikołaj. Oczekiwanie na jego przybycie umilił nam spektakl w wykonaniu animatorów agencji artystycznej „Mat-Art” o zabawnym i tajemniczym tytule: ,,Strajk w Krainie Świętego Mikołaja.” Z drżeniem serca śledziliśmy przebieg wydarzeń w fabryce w Laponii, w której na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia postanowiły zastrajkować zmęczone Elfy. Na placu boju pozostał jedynie dzielny Fifo. Przedszkolaki oglądając spektakl  zastanawiały się, czy Elf poradzi sobie w tej dramatycznej sytuacji i czy czekające na całym Świecie Dzieci otrzymają swoje wymarzone upominki?  Bohaterowie spektaklu w humorystyczny sposób udowodnili jak ważna jest praca Elfów i co może się stać, gdy te małe pracowite ,,ludziki” przestaną pomagać Ulubieńcowi dzieci. Na szczęście Mikołaj wraz z dzielnym Elfem Fifo uratowali sytuację i tradycja obdarowywania Dzieci została podtrzymana. Na spotkanie z Mikołajem przygotowaliśmy piękną dekorację oraz wygodny tron, na którym mógł odpocząć po długiej podróży. Uśmiechnięty Gość w pięknym czerwonym stroju powitał nas dźwiękiem dzwoneczków. Z wypiekami na twarzach przywitaliśmy Go brawami i okrzykami radości. Razem z workiem pełnym prezentów Święty Mikołaj przywiózł nam dużo uśmiechu i magii Świąt. Przed ich rozdaniem wysłuchał przygotowanych dla Niego piosenek. Wdzięczne Dzieci starały się ze wszystkich sił. Mikołaj osobiście wręczył wszystkim piękne upominki. Miłym wspomnieniem tego spotkania będą urocze zdjęcia w objęciach Sw. Mikołaja. Z pewnością zapamiętamy ten dzień na długo.

Święty Mikołaju zapraszamy za rok!