Jasełka w Przedszkolu

Tradycja wystawiania spektakli Bożonarodzeniowych wpisana jest od wielu lat do kalendarza imprez i uroczystości naszego przedszkola. Także i w tym roku w dniach od 15 do 20 grudnia 2016r Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały swoim Najbliższym pełne uroku, nadziei miłości i radości Jasełka. Dzięki tej wspaniałej tradycji Przedszkolaki, zaproszeni Goście i Pracownicy Przedszkola mogli poczuć radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piękna w swej prostocie scenografia, sianko ułożone w szopce, żłóbek z maleńkim Jezusem - wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy po bezowocnym poszukiwaniu schronienia dla mającego przyjść na świat Syna Bożego, zmuszeni byli zanocować w ubogiej stajence. Sceny z życia Nowonarodzonego Dzieciątka, spieszących do Betlejem Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli przedstawiane przez Dzieci, wzbogacone były pięknymi kolędami i pastorałkami. Niesamowity klimat ,,nocy betlejemskiej” podkreślał także blask świateł, ciekawe kostiumy oraz wielkie  zaangażowanie Przedszkolaków. Występy młodych aktorów wywołały silne poruszenie i wiele emocji nie tylko wśród Rodziców i zaproszonych Gości, ale także wśród Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej zamieszkałych przy ul. Sobieskiego, do których z wizytą, świątecznymi życzeniami i bożonarodzeniowym spektaklem wybrały się pod opieką Nauczycieli Dzieci z grupy Pszczółek. Pracowite ,,Pszczółki” przygotowały także samodzielnie wykonane, kolorowe ozdoby choinkowe, którymi po swoim występie obdarowały Rodziców i Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Puentą biblijnych opowieści były słowa pięknej, polskiej kolędy „Cicha noc” zaśpiewanej wspólnie przez Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Na zakończenie uroczystości, po gromkich brawach i gratulacjach złożonych Dzieciom za wspaniały występ, Nauczycielom za przygotowanie programu i urokliwych świątecznych dekoracji oraz Rodzicom za poświęcony czas i chwile spędzone wspólnie z Dziećmi i Personelem  Przedszkola, zgromadzeni Goście wysłuchali świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor Renatę Pająk  po czym w radosnych nastrojach udali się do swoich domów niosąc cudowną nowinę.

Muchomorki i Krasnale

Motylki i Stokrotki