Teatr PATIGO
„Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi”

W dniu 23 listopada 2016r. gościliśmy w przedszkolu aktorów teatru ,,PATIGO” z Kielc, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl edukacyjny pt.: ,,Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi”. Sztuka miała charakter profilaktyczny i przedstawiała trzy różne scenki rodzajowe. Pierwsza dotyczyła zagrożeń czekających na dzieci w lesie. Nasze maluchy odpowiadały na zagadki o grzybach, o tym jak wystrzegać się kleszczy i jaki ubiór należy wybrać na wycieczkę do lasu. Druga scenka opowiadała o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu ulicznym z wykorzystaniem sygnalizatora świetlnego. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Z łatwością odgadywały zagadki o znakach drogowych. Ostatnia scenka nauczyła naszych Milusińskich jak dbać o zdrowie. Aktorzy zachęcali dzieci do zdrowego trybu życia i przypomnieli 3 ważne zasady, m.in. dotyczące spożywania warzyw i owoców, ubierania się odpowiednio do warunków atmosferycznych oraz ruchu na świeżym powietrzu. Przedstawieniu towarzyszyła duża dawka humoru, rytmiczne piosenki oraz zagadki, z którymi nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły.