11 Listopada
„Święto Niepodległości”

W dniu 10 listopada 2016r w wigilię 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszym przedszkolu Uroczysta Akademia przygotowana przez dzieci z grupy Muchomorków i Krasnali. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych: Godła, Flagi i Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach i kotylionach wykonanych w barwach ojczystych. Przedszkolaki z powagą i dumą deklamowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, dając tym samym lekcję miłości do Ojczyzny. Zobrazowały także sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie walecznego ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki o wolną Ojczyznę. Uroczystym akcentem Akademii było solowe wykonanie na pianinie instrumentalnej wersji polskiego tańca narodowego ,,Krakowiaka” przez Barbarę Heciak z grupy Muchomorków. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym jakże ważnym dniu dostojni Goście - Rodzice i Opiekunowie Dzieci, którym bardzo podobał się przebieg uroczystości. Dzieci zaprezentowały także program artystyczny z okazji Święta Niepodległości naszym kochanym sąsiadom - Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach. Wszyscy przeżyliśmy lekcję patriotyzmu i miłości do kraju, w którym się urodziliśmy, w którym żyjemy. To było ważne i piękne spotkanie z historią naszej Ojczyzny.