Pamiętamy o Tych,
którzy odeszli…

Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny to szczególny czas w roku. Towarzyszy nam w tych dniach jesienna aura, świadomość przemijania, zapalone znicze, kwiaty złożone na grobach oraz cisza i zaduma nad mogiłami Tych, którzy od nas odeszli. Wspominając Bliskich, Dzieci z naszego przedszkola pamiętały także o żołnierzach Wojska Polskiego, walczących kiedyś o wyzwolenie Polski. Wraz z Nauczycielami udały się na Cmentarz Stary, aby zapalić znicze przy mogiłach żołnierzy. Zostały tam odczytane nazwiska umieszczone na tablicach nagrobkowych. Chwilą ciszy oraz modlitwą, mali Polacy oddali hołd  Bohaterom walczącym o wolność. W tym szczególnym miejscu pamięci narodowej, wszystkim towarzyszył nastrój refleksji i zadumy. To była ważna lekcja patriotyzmu dla naszych Przedszkolaków.