„Cztery pory roku” i „Mały Patriota”

„Cztery pory roku” i „Mały Patriota” – to hasła konkursów, w których uczestniczyły przedszkolaki z grupy „Muchomorków” i „Krasnali”. Do udziału w pierwszej uroczystości zaprosili nas organizatorzy: LOP Kielce oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Cedzynie, na terenie której odbył się wspaniały konkurs „ Cztery pory roku”. Nasze przedszkolaki reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Lena Baranek, Barbara Solińska i Bartosz Lach. Tematem przewodnim konkursu były 4 pory roku, które dzieciom z grup starszaków są świetnie znane. Uczestnicy nie mieli najmniejszego problemu z udzielaniem prawidłowych odpowiedzi na trudne pytania. Bardzo dobrze radzili sobie z zadaniami konkursowymi. Z ogromnym zaangażowaniem pokonywali kolejne etapy konkursu. Jednym z nich było wykonanie pracy plastyczno-technicznej dotyczącej pór roku. Przedszkolaki z zapałem i pomysłowością podczas wspólnej zabawy tworzyły plastyczne dzieło, za które otrzymały nagrody rzeczowe oraz nagrodę dla całej reprezentacji. Dziękujemy serdecznie Organizatorom i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję konkursu.
„Mały Patriota” to kolejny konkurs, w którym mieli przyjemność uczestniczyć nasi kochani podopieczni na zaproszenie Klubu Wojskowego-Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. W wydarzeniu tym wzięły udział wszystkie dzieci z grupy „Muchomorków” i „ Krasnali”. Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie krótkiego programu artystycznego, upamiętniającego święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci zaprezentowały piękny montaż słowno-muzyczny. Recytując wiersz pt: „ Kto ty jesteś?” przedszkolaki jednocześnie używały języka migowego. Ilustrowały w ten sposób treść wiersza czym wzbudziły podziw widzów. W naszym repertuarze nie zabrakło również pięknych, polskich pieśni patriotycznych. Największe wzruszenie i radość wśród Jury i uczestników konkursu wzbudziły nasze dzieci porywającym wykonaniem pieśni pt:” Kwiaty Polskie”. Z całego serca dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym ważnym przedsięwzięciu, które uczy naszych najmłodszych prawidłowej postawy wobec swojej Ojczyzny.