„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

W dniu 21 listopada 2016 r. z okazji 57 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Zajęcia dydaktyczne w tym dniu dotyczyły właśnie tego ważnego święta. Dzieci miały szansę poznać swoje najważniejsze prawa, których każdy dorosły powinien ściśle przestrzegać. Najmłodsi pięknie opowiadali o prawie do bycia kochanym przez najbliższych oraz potrzebie poczucia bezpieczeństwa, które pozwala im spokojnie spać i codziennie budzić się z energią i radością. Pamiętali także o prawie do swojego miejsca w społeczeństwie i prawie do podjęcia i kontynuowania edukacji.
Przedszkolaki z wielką pomysłowością i zaangażowaniem wykonały indywidualne i grupowe prace plastyczne na temat: „Prawa Małych i Dużych”, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród Pracowników Przedszkola. Dzień zakończył się oczywiście wspólną zabawą, do której dzieci mają wszak niezbywalne prawo.
Kochani rodzice, pamiętajmy o prawach naszych pociech i oczywiście przestrzegajmy ich!