Andrzejki w Przedszkolu

W tradycje naszego Przedszkola wpisały się, traktowane z dużym poczuciem humoru, święta okolicznościowe, jakimi są „Andrzejki.” Z tej okazji, w dniu 29 listopada 2016r, Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych „Muchomorków” i „Krasnali” podobnie jak w roku ubiegłym, zaprosiły do wspólnej zabawy nie tylko wszystkie Przedszkolaki, ale także Dzieci z klasy I b wraz z Wychowawczynią p. Anną Stelmaszczyk , z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach. Niezwykle ciekawe i pomysłowe kostiumy Dzieci stworzyły atmosferę „grozy,” tajemniczości i wprowadziły nas w świat magii. Dominowały stroje czarownic i wróżek, Nie zabrakło postaci ,,superbohaterów,” piratów czy księżniczek. Swoją obecnością zaszczycił nas także demoniczny Książę Dracula i Czarownica z Łysej Góry. Jak na „Andrzejki” przystało nie obeszło się bez czarów, wróżb i przepowiedni. Dzieci wrzucały pieniążki do „studni,” aby przywołać „Andrzejkowe” duchy i zapewnić sobie ich przychylność, a przez to pomyślne wróżby. Czarownica Agandra przepowiadała imię przyszłej żony lub przyszłego męża, wyjaśniała znaczenie wylosowanego koloru, a z magicznej misy losowano nazwę zawodu, jaki Dzieci będą wykonywały w przyszłości. Dużo emocji wzbudziło lanie wosku. Każdy był ciekaw co też takiego  przyniesie mu los. Niezwykle zabawne było interpretowanie przez Dzieci znaczenia kształtu zastygłej, woskowej figury. Podczas Andrzejkowego Mini – Balu, nie zabrakło swobodnej i kierowanej zabawy przy skocznej i radosnej muzyce oraz słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Nauczycieli i Rodziców. Teraz pozostaje tylko czekać na spełnienie przepowiedni…aż do następnych „Andrzejek.”