Spektakl teatralny
„Przygody Okruszka”

W dniu 30 września 2016 roku, w naszym przedszkolu gościli aktorzy Teatru „Skrzat” z Krakowa. W ten sposób rozpoczęliśmy kolejny rok spotkań teatralnych. Wspólnie z bohaterami przedstawienia poznaliśmy perypetie Okruszka, który miał za zadanie zdobyć złoty orzeszek i uratować krainę  baśni przed złym czarnoksiężnikiem. Dzieci z ogromnym entuzjazmem rozpoznawały i żywo reagowały na takie postacie z bajek jak: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Jaś i Małgosia. Historia Orzeszka, miała za zadanie nauczyć dzieci właściwego postępowania oraz dokonywania wyborów między dobrem a złem. Przedstawienie było przeplatane piosenkami oraz zabawami, dzięki którym przedszkolaki miały bezpośredni kontakt ze sztuką. Nasi Milusińscy byli zachwyceni magicznymi przygodami bohatera, który uczy dzieci życzliwości i empatii.