Wycieczka do
Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ
w Kielcach

W dniu 21 października 2016 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach, na spektakl pt. „Kopciuszek”. Adaptacja teatralna tej znanej i lubianej przez dzieci baśni została przedstawiona w niezwykle ciekawy i barwny sposób. Za sprawą magii teatru lalek typu muppety, przedszkolaki mogły przenieść się w zaczarowany świat wróżek, śpiewających warzyw, mówiących zwierząt i przedmiotów. Oryginalna scenografia, muzyka, dowcipne i mądre dialogi pozwoliły na ukazanie dzieciom natury ludzkiej oraz ponadczasowej prawdy o tym, że dobro wygrywa ze złem. „Kopciuszek” to opowieść, która nie tylko uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka, ale również uświadamia, że warto mieć marzenia i należy dążyć do ich realizacji. Śledząc losy bohaterów, dzieci przekonały się, że warto być uczciwym człowiekiem i nie wolno nikogo poniżać. Nie zabrakło również elementów interakcji aktorów z widzem, co zawsze wywiera na maluchach duże wrażenie. Dzieci żywo reagowały podczas spektaklu, a uśmiech na twarzach i gorące brawa były dowodem na to jak bardzo im się podobał. Mimo deszczowej pogody wszyscy wracali do przedszkola w pogodnych nastrojach.

Zdjęcia pochodzą ze spektaklu "Kopciuszek" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy