Spektakl „Żółta Ciżemka”

W dniu 17 października 2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru ,,Blaszany Bębenek.” Zaprezentowali oni przedszkolakom spektakl, którego bohaterami są doskonale znane dzieciom jak i dorosłym postacie z baśni ,,Historia żółtej ciżemki.” Główny bohater Wawrzuś posiada uzdolnienia rzeźbiarskie, niestety nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnowawszy krów i bojąc się konsekwencji swojego zaniedbania, nie wrócił do domu i postanowił wyruszyć w świat. Tam przeżywał mnóstwo ciekawych przygód. Był świadkiem kradzieży, której  oczywiście nie pochwalał i wskazał złodzieja. Podczas dalszej podróży wstąpił do cyrku, w którym poznał sztukę kuglarstwa, lecz z powodu złego traktowania uciekł i trafił do Krakowa. Tam poznał kronikarza Jana Długosza, który odkrył rzeźbiarski talent Wawrzusia. Nasze przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu. Pomagały złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczyły się trudnej sztuki żonglowania. Wszystkim  bardzo podobało się przedstawienie a wyrazem tego były głośne brawa i wspólne zdjęcia.