Spotkanie z Funkcjonariuszami
z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji
w Kielcach

W naszym przedszkolu od pierwszych dni trwania nowego roku szkolnego, dzieci poznawały podczas zajęć podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Chodziliśmy na spacery, ucząc się prawidłowych reakcji i właściwego zachowania na przejściu dla pieszych. Najwięcej o ruchu drogowym wie oczywiście Pan Policjant dlatego w dniu 21 października 2016r. na zaproszenie Pani Dyrektor przybyli do nas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: Pani Podinspektor Anna Zielińska-Brudek i Aspirant, Pan Robert Nyga. Realizując zadania Programu Wychowawczego i Programu Profilaktycznego, przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu „Bezpieczny Przedszkolak.”
Zaproszeni Goście wyjaśnili, jak należy poruszać się po ulicy i przejściu dla pieszych aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które sprawiają, że jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, oraz jak istotna dla bezpieczeństwa dzieci jest jazda w foteliku. Pani Anna w bardzo ciekawy sposób opowiedziała, na czym polega jej praca. Przedszkolaki dowiedziały się, kiedy i w jakich sytuacjach mogą prosić o pomoc policjanta. Chętne dzieci wspólnie z Panem policjantem przećwiczyły bezpieczne przejście na skrzyżowaniu dróg oraz przypomniały, przy jakim świetle można przejść na drugą stronę ulicy. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie pomoże
.