Przedszkolaki z wizytą w Mini Zoo

20 czerwca 2014 r. grupa Motylki wybrała się do Mini Zoo przy Restauracji Stangret w Kielcach, aby z bliska obserwować niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Wśród mieszkańców  Mini Zoo przedszkolaki zobaczyły między innymi owce, świnkę wietnamską, kozy, kucyki, króliki, kury, koguty, gołębie oraz stadninę koni, która była kolejną atrakcją wycieczki. Obcowanie ze zwierzętami sprawiło przedszkolakom wiele radości, zwłaszcza że niektóre ze zwierząt można było dotknąć, pogłaskać lub pokarmić. Wielką niespodzianką dla zwiedzających były przeprowadzane właśnie w stadninie treningi koni. Pokaz skoków konnych przez przeszkody dzieci nagradzały gromkimi brawami. Główną atrakcją dnia była przejażdżka na kucyku. Dzieci miały okazję zdobywać wiadomości w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Nauczyły się dzięki temu o wiele więcej. Nie zabrakło również czasu na posiłek i zabawę na placu zabaw. Zadowoleni, pełni wrażeń z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola.
Dziękujemy Państwu Joannie i Krzysztofowi Pomiankowskim za zaproszenie i ugoszczenie nas soczkiem oraz pysznymi jagodziankami.