Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 9

W dniu 16 czerwca 2014r. dzieci z grupy Motylki wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach na przedstawienie pt. ,,Król Bul” w wykonaniu uczniów klas III.

KRÓL BUL to zabawna i mądra bajka muzyczna dla dzieci według tekstu Katarzyny Lengren, przedstawiająca historię pewnego władcy, który cierpi z powodu bólu zęba. Wkrótce król staje się wręcz nieobliczalny w czynach i podejmowanych decyzjach. Ból zęba króla i strach przed dentystą jest powodem wielu perypetii na dworze królewskim. Rozgniewany król aby uniknąć wizyty u dentysty wymyśla różne wybiegi - wizytę u czarnoksiężnika, czary i magię. Zamyka w wiezieniu służbę, która stara się przemówić królowi do rozsądku, kłóci się z teściem i złości o byle co – tylko dlatego, że tak bardzo boi się dentysty. Dopiero misterna intryga Królowej, księżniczki i jej kota doprowadza do szczęśliwego finału. Bajka została znakomicie zagrana przez ,,aktorów z klasy III” czego dowodem były żywiołowe reakcje dzieciaków siedzących na widowni. O atrakcyjności przedstawienia zadecydowały również piękne kostiumy, odpowiednia choreografia sceniczna i doskonale dobrana oprawa muzyczna.
Na koniec nasze przedszkolaki obdarowały ,,aktorów” słodyczami.
Dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Dudała, naszym starszym kolegom i wychowawcom klas III za zaproszenie na wspaniały spektakl teatralny.