Festyn z okazji Dnia Dziecka
oraz Uroczyste Otwarcie Placu zabaw

10 czerwca 2014r. w naszym nowym przedszkolu odbył się po raz pierwszy festyn z okazji Dnia Dziecka – połączony z bardzo ważnym wydarzeniem. Otóż Pan Prezydent Andrzej Sygut wraz z naszym przedszkolakiem Kacperkiem z grupy Pszczółek dokonał uroczystego otwarcia nowego, bezpiecznego i pięknego placu zabaw. Następnie Pan Prezydent wraz z Panią Dyrektor inaugurowali uroczyście otwarcie sezonu na placu zabaw, huśtając się radośnie na huśtawce ważce, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W tym ważnym wydarzeniu wzięła również udział Pani Renata Malinowska – Dyrektor sąsiadującego z przedszkolem Domu Pomocy Społecznej, wraz z Pensjonariuszami, czyli zaprzyjaźnionymi z nami Babciami i Dziadziusiami. Pani Dyrektor Malinowska, wielki przyjaciel dzieci, rozumiejąc ich potrzeby udostępniła nam na festyn teren pięknego ogrodu należącego do Domu Pomocy Społecznej. Zaprosiła nas też do korzystania z ogrodu na co dzień, w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. Bardzo dziękujemy za Jej życzliwość i dobre serce.

Na uroczystość licznie przybyli także Rodzice Przedszkolaków.

Na dzieci czekało mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Każda z grup zaprezentowała się humorystycznie, śpiewając piosenki i recytując wierszyki o Biedronkach, Pszczółkach, Motylkach i Muchomorkach. Dzieci wystąpiły w jednobarwnych koszulkach oraz zabawnych, kolorowych nakryciach głowy, symbolizujących nazwy grup. Uczestników porwały wspólne tańce i pląsy. Nie zabrakło również konkursów, w których dzieci mogły sprawdzić się np. w znajomości bajek, instrumentów muzycznych, czy odgłosów zwierząt. Wiele radości sprawił maluchom pokaz pięknych baniek mydlanych. Po tak intensywnie spędzonym przedpołudniu nadszedł moment odpoczynku. Na kocach w cieniu drzew odbył się piknik, podczas którego wszyscy mogli posilić się pyszną grillowaną kiełbaską, owocami i ciasteczkami.

Wspaniałym akcentem na zakończenie tego dnia były „szalone” przejażdżki meleksem, który udostępnił nam Pan Łukasz Pomiankowski – tata Oli z grupy Motylków. Dziękujemy.

Uroczyste obchody Dnia Dziecka zakończyliśmy następnego dnia super niespodzianką – czyli przejażdżką na kucykach (z prywatnej stajni Pana Andrzeja). Dzieci były zachwycone kontaktem ze ślicznymi, małymi konikami. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Składamy gorące podziękowania Panu Prezydentowi za piękny i bezpieczny plac zabaw.

Dziękujemy Panom z firmy Mat-Art, którzy włożyli wiele serca i profesjonalizmu w prowadzenie festynu.

Dziękujemy także firmie „Pub Stajnia” za fachową obsługę cateringową festynu, a najwspanialszej na świecie Radzie Rodziców za sponsorowanie uroczystości.

A dla nas w nagrodę pozostał bezcenny uśmiech Dzieci.