Wizyta w gabinecie stomatologicznym
w dniu 30.05.2014 r.

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z  grupy "Motylki" odwiedziły gabinet stomatologiczny w Przychodni Fizjo–DENT. Pan doktor Marcin Kubik powitał nas bardzo serdecznie i zachęcił do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedział  o swojej pracy, zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśnił jak się leczy zęby, pokazał dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pan doktor porozmawiał z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpującą odpowiedź . Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a także "przejażdżka" w górę i w dół. Pan doktor zachęcał dzieci do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane zawieszką na szyję w kształcie ząbka z przeznaczeniem na przechowanie pierwszego ząbka mlecznego. Zadowolone dzieci w podziękowaniu za ciekawą wizytę wręczyły panu doktorowi dyplom i kwiaty. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy Panu  doktorowi  Marcinowi Kubikowi oraz personelowi przychodni za ciepłe przyjęcie i  poświęcony czas.