Bezpieczny Przedszkolak
Spotkanie z Policjantami z WRD 27 maja 2014r

Już kolejny rok w naszym przedszkolu realizowany jest program profilaktyczny ,,Bezpieczny przedszkolak”, który ma na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze. W realizacji zadań programu pomagają nam instytucje wspierające. Na zaproszenie Pani Dyrektor przybyli do nas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: podinspektor Anna Zielińska-Brudek i aspirant Artur Putowski. Nasi sympatyczni Goście udzielili nam porad odnośnie zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz przestrzegali przed jazdą bez fotelika i bez zapiętych pasów. Przedszkolaki udowodniły naszym Gościom, że potrafią odpowiednio szybko reagować na światło czerwone i zielone, kierować ruchem drogowym, znają numery telefonów alarmowych i wiedzą kiedy z nich korzystać oraz pamiętają o noszeniu elementów odblaskowych na ubraniu. Teraz każdy przedszkolak wie, że:

,,Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu.
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc”

W prezencie od naszych Gości otrzymaliśmy książeczki edukacyjne, które uczą nas jak  postępować w różnych trudnych i groźnych sytuacjach.
Serdecznie dziękujemy Policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach za odwiedziny oraz zapraszamy ponownie!