„Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje, ten ma kłopoty!” – spotkanie przedszkolaków ze stomatologiem.

W placówce bardzo ważna jest współpraca z rodzicami, dlatego też w ramach profilaktyki zdrowotnej w zakresie dbania o higienę jamy ustnej w piątek 11.04.2014r. zaproszono wspaniałego gościa - stomatologa, rodzica naszych przemiłych bliźniaczek, Pana doktora Marcina Kubika. Zaproszony gość  powiedział nam, co robić, by zawsze mieć zdrowe zęby  i piękny uśmiech. Oczywiście należy je często myć, minimum  dwa  razy dziennie. Szczególnie ważne jest szczotkowanie zębów przed snem, żeby zapobiec powstawaniu bakterii. Przedszkolaki doskonale wiedzą, skąd biorą się dziurki w zębach. To przez jedzenie lizaków, cukierków oraz innych słodyczy, dlatego musimy często odwiedzać gabinet stomatologiczny w celu dokonania przeglądu swojego uzębienia. Pan doktor przedstawił narzędzia stomatologiczne, którymi posługuje się w swoim gabinecie, a następnie na plastikowym modelu szczęki, zaprezentował sposób prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci miały okazję wziąć  plastikowy model w swoje rączki, obejrzeć go i poćwiczyć  umiejętności na dużej szczęce. Na zakończenie wizyty pan doktor wręczył wszystkim dzieciom obrazki do pokolorowania oraz film edukacyjny  z serii ,, Było sobie życie”.  Natomiast nasze dzieci podziękowały za ciekawą prelekcję śpiewając  piosenkę ,,Szczotko, szczotko, hej szczoteczko”, oraz własnoręcznie wykonanym upominkiem. Po obiedzie obowiązkowo dzieci wyszczotkowały swoje zęby, aby mogły szczycić się pięknym uśmiechem i świeżym oddechem, a następnie obejrzały film edukacyjny ,, Było sobie życie - Ząbek”, który przestrzegał przedszkolaki przed jedzeniem zbyt dużej ilości słodyczy. W spotkaniu z miłym gościem wzięły udział dzieci ze wszystkich grup.