Sprawozdanie ze spotkania
z Panią Ewą Robak

W dniu 07.04.2014r. Przedszkolu odbyło się spotkanie z zaproszonym gościem-Panią Ewą Robak. Pani Ewa jest adiunktem w instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi chór akademicki i zajęcia z dyrygowania, jest założycielką chóru kameralnego "Fermata", z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową, konkursową i festiwalową. Ma także na swoim koncie kilkuletnią pracę z zespołami wokalnymi uczestniczącymi w Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej, znanym pod nazwą Festiwalu Harcerskiego, organizowanego corocznie w Kielcach. Od wielu lat prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi- rytmikę. Na spotkaniu w Przedszkolu Pani Ewa najpierw opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy a później zaciekawiła ich bogatą kolekcją oryginalnych instrumentów perkusyjnych pochodzących z różnych stron świata. Dzieci miały okazję zapoznać się z tymi instrumentami muzycznymi, grać na nich, a także słuchać i rozpoznawać ich brzmienie. Pani Ewa sprawdziła czy dzieci potrafią rozpoznać rejestr: wysoki , średni i niski, bawiła się z nimi w orkiestrę i dyrygenta a na koniec razem z dziećmi zaśpiewała piosenkę o wiośnie. Przedszkolaki zostały docenione za prezentacje wokalne i zmotywowane do dalszej nauki muzyki. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości.