Wycieczka do Muzeum Narodowego
w Kielcach

W dniu 08.04.2014 r. dzieci z grupy Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach. Dzieci zwiedziły wystawę "Zwierzęta i Kontynenty". Kolekcja prezentowanych zwierząt została przekazana w darze Muzeum Narodowemu w Kielcach przez myśliwego pana Władysława Kamusińskiego. Wystawa liczy ponad 150 okazów zwierząt z różnych stref klimatycznych świata. Wyjaśnia przebieg i mechanizmy procesu ewolucji, przyczyny bioróżnorodności oraz przystosowania i adaptację do warunków środowiska. Dzieci zwiedzając ekspozycję, miały możliwość obejrzenia z bliska płochliwych zwierząt (np.: lisa, borsuka, jenota, wiewiórki, kuny leśnej, sarny, dzika), zaobserwowania piękna upierzenia ptactwa np. orła bielika, cietrzewia, bażanta oraz podziwiania zwierząt egzotycznych takich jak: zebra, lew, nosorożec, słoń afrykański, bizony itp. Na koniec spotkania w Muzeum odbyły się zajęcia Eko I- Piramida energetyczna. W przygotowanej dla każdego ćwiczeniówce, dzieci dokonały analizy wzajemnych zależności między organizmami tworzącymi łańcuch pokarmowy. Prezentowana kolekcja zwierząt bardzo się dzieciom podobała, były wręcz zachwycone co zostało uwiecznione na licznych fotografiach.