Spotkanie z Bogdanem Wentą
24 marca 2013 r.

Jednym z wybitnych Gości, którzy odwiedzili nasze przedszkole był Pan Bogdan Wenta - były polski piłkarz ręczny, trener drużyny piłki ręcznej VIVE - Targi Kielce. Pan Wenta znany nie tylko w Europie ale i na Świecie w latach 2004-2012 był selekcjonerem Reprezentacji Polski i wystąpił w siedmiu finałach pucharów europejskich. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. Ten wspaniały trener podczas spotkania opowiedział Dzieciom jak zaczęła się Jego przygoda ze sportem, gdzie nauczył się grać w piłkę ręczną i jak ważny w życiu dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych jest sport, aktywność fizyczna, wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu oraz zdrowy tryb życia. Dzieci podziwiały wzrost Pana Trenera i zadawały mnóstwo pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Pan Bogdan Wenta zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia z Dziećmi z naszego przedszkola i przyjął zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Dziecka.