Pierwszy Dzień Wiosny
w Przedszkolu

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień... W dniu 21.03.2014r. zaraz po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wyruszyły na plac przedszkolny aby okrzykami pożegnać kukłę Marzannę – symbol  odchodzącej zimy i powitać kolorowym gaikiem i piosenką Panią Wiosnę - dziewczynkę przebraną w barwny, kolorowy strój. Uśmiechnięte i radosne Dzieci w towarzystwie kolorowych gaików wyruszyły do lasu w poszukiwaniu zwiastunów Pani Wiosny!

Pierwszy Dzień Wiosny w DPS
21 marca 2014 r.

W tym pięknym, słonecznym dniu dzieci z grupy ,,Motylki” przedstawiły Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sobieskiego 30 program artystyczny pt. ,,Wiosenne kwiaty.” Dzieci w radosnych nastrojach zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko-wokalne, dzieląc się radością z nadchodzącej wiosny z naszymi miłymi Sąsiadami. Na zakończenie swojego pobytu dzieci wręczyły pensjonariuszom kosz z kolorowymi, samodzielnie wykonanymi kwiatami, zaś same zostały obdarowane słodyczami i kolorową pisanką wielkanocną wykonaną techniką Decoupage.

Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!

Dnia 04 kwietnia 2014roku dzieci z grup: Biedronki i Pszczółki również powitały wiosnę. Zaprezentowały program artystyczny, w którym wcieliły się w kolorowe wiosenne postacie: biedronki, pszczółki, motylka, żabki i kwiatuszka. Wiele radości na scenę wniosła również Pani Wiosna oraz bocian. Oprócz wierszyków i piosenek, nie zabrakło także wspólnych pląsów. Cały występ ochoczo oklaskiwali zaproszeni Rodzice.