^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne

Kronika Przedszkola

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś”

W dniu 15 czerwca 2018 roku Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na spektakl pt. „My się mamy nie słuchamy.” Przedstawienie w ciekawy  sposób przybliżyło Dzieciom wiedzę dotyczącą życia mrówek. Główna postać obdarzona została ludzkimi cechami i buntuje się przeciwko panującym zasadom. Codzienne obowiązki polegające na znoszeniu patyczków, igiełek i liści oraz ciągłe nakazy mamy sprawiają, że Mrówa ma dość gwarnego mrowiska i pracy od rana do nocy. Postanawia wyruszyć w samotną podróż z dala od bliskich, by poszukać upragnionego szczęścia i wolności. Jednak samotna mrówka może przeżyć najwyżej dwa dni… Na szczęście towarzyszem wędrówki jest brat Mrówy, wspierający dzielnie małego ,,buntownika.” Jak się szybko okazało, upragniona wolność nie do końca spodobała się naszym bohaterom, a wspólna wędrówka przyniosła wiele niebezpieczeństw. W roli narratora mogliśmy oglądać tajemniczego myrmekologa, czyli naukowca zajmującego się mrówkami. Spektakl „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Przedstawienie uświetniły piękne lalki oraz doskonała muzyka. Historia opowiedziana była zabawnymi dialogami, dzięki czemu Przedszkolaki w napięciu śledziły losy bohaterów. Aktorzy wcielający się w postacie mrówek, biedronek, ślimaków i pająków wywarli na naszych Milusińskich ogromne wrażenie. Po spektaklu, pełni emocji wróciliśmy do przedszkola i chyba każdy już wie, gdzie można znaleźć szczęście, a gdzie lepiej go nie szukać. Pomni przestróg Mrówy, postaramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wędrówek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Teatrem Kubuś w nowym roku szkolnym.


Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

 

Cykl zajęć profilaktycznych
,,Zdrowy Przedszkolak.”

Hej Dzieciaki, Przedszkolaki!
Jak o zdrowie trzeba dbać?
Wy już wiecie, bo to przecież,
każdy z nas powinien znać.
By się cieszyć dobrym zdrowiem,
przestrzegajmy zasad tych:
trzeba zdrowo się odżywiać, jeść owoce i warzywa,
dbać o czystość, bo higiena, nie jest tutaj bez znaczenia,
a według hasła „ruch to zdrowie” należy gimnastykować się co dzień.

W dniach od 12 do 16 lutego 2018r. realizowaliśmy Cykl zajęć profilaktycznych, których celem było kształtowanie od najmłodszych lat postaw dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze przedszkole od lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh,”za co otrzymaliśmy certyfikat „Pastusiowego Przedszkola.” Akcję w bieżącym roku zainaugurowało spotkanie ze stomatologiem - Panią Martą Parzyszek oraz asystentem stomatologa - Panią Beatą Maciejec. Nasi Goście przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia profilaktyczne, podczas których omówili zasady zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Panie przygotowały dla Dzieci ciekawe informacje, rekwizyty, a także narzędzia, którymi posługują się w codziennej pracy. Na koniec Przedszkolaki otrzymały tematyczne karty pracy, sprawdzające i utrwalające zdobyte wiadomości. Dzieci, w podzięce wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane symboliczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie. W ramach VII Edycji Programu „Akademii Aquafresh,” realizowaliśmy jego założenia podczas tygodniowych zajęć dydaktycznych, prowadzonych według scenariuszy Akademii, zaś Dzieci kontynuowały codzienne mycie ząbków. Podsumowaniem tygodnia był „Dzień zdrowej przekąski,” podczas którego utrwalono wiadomości dotyczące dbania o zdrowie oraz omówiono aktualną „piramidę zdrowia.” Ukoronowaniem Akcji było wykonanie ozdób, którymi Dzieci udekorowały stoły, nakryte do degustacji samodzielnie wykonanych zdrowych przekąsek: sałatek . owocowych szaszłyków, jeżyków z gruszek i winogron oraz ,,jabłuszkowych potworków.” Mamy nadzieję, że podczas Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak”  Dzieci przekonały się, że dbanie o zdrowie może być ciekawe, przyjemne i... smaczne. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zdrowia i „śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dzień zdrowej przekąski

Zajęcia z Akademii Aquafresh

Spotkanie ze stomatologiem

Warsztaty Plastyczne
,,Wiosenny zawrót głowy”

W dniu 27 marca 2018 roku w pięknie przygotowanej Sali Wielofunkcyjnej naszego przedszkola odbyła się V edycja Warsztatów Plastycznych. Celem spotkania było stworzenie kolorowych dekoracji  świąteczno-wiosennych oraz integracja Przedszkolaków z Rodzicami. Pani Dyrektor Renata Pająk oraz koordynująca wydarzenie Pani Iwonka przywitały oraz zaprosiły Uczestników do kreatywnej współpracy. Wszyscy ochoczo zakasali rękawy i z zapałem przystąpili do działania. Rodzice wraz z Dziećmi wspólnie wykonywali dekoracje i ozdoby świąteczne. Nasi kreatywni Goście wykorzystując kolorowe wstążeczki, sznureczki, wiosenne kwiatuszki, malutkie pisanki, kurczątka, kolorowe kartoniki oraz błyszczące cekiny wyczarowali piękne stroiki, zaskakując nas swoją nieograniczoną pomysłowością i fantazją. W naszym przedszkolu szybko pojawiły się „rodzinki” uroczych zajączków - każdy z nich był wyjątkowy. Śnieżnobiałe baranki, zające z koszami pełnymi pisanek, zaczarowane kurki  znoszące pomalowane jajka oraz słodkie kurczaczki to kolejne efekty twórczej współpracy naszych Przedszkolaków z Rodzicami. Nie zabrakło też ażurkowych witraży, przez które będą przedzierały się pierwsze promyczki wiosennego słońca. Kolorowe prace możemy podziwiać na wystawach w szatni. Drodzy Rodzice, dziękujemy, za aktywny udział w Warsztatach. Wspaniała atmosfera i uśmiechy na twarzach Dzieci motywują nas do działania oraz przygotowania kolejnej edycji warsztatów. Piękne ozdoby  pomogły wprowadzić w przedszkolu prawdziwie świąteczną i wiosenną atmosferę. Pracownicy Przedszkola życzą Państwu pełnych radości, zdrowia i miłości Świąt Wielkiej Nocy.

 

Powitanie Wiosny
Zielony Dzień w Przedszkolu

W dniu 21 marca 2018r. Nasze Przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały nieśmiało nadchodzącą Wiosnę. W radosnym przedstawieniu pomysłowe ,,Muchomorki” zaprezentowały swoim młodszym Koleżankom i Kolegom zmagania dzielnych Przedszkolaków, które aby obudzić Wiosnę postanowiły odszukać i utulić do snu zmęczoną swoimi ,,mroźnymi” obowiązkami Zimę. Humorystyczny program artystyczny przypomniał Dzieciom jak ważne jest dla naszej Planety przestrzeganie zasad poszanowania przyrody i zachowanie badawczej postawy wobec otaczającego świata. Na szczęście niebezpieczeństwo przedłużenia się zimowej aury zostało zażegnane. Dzielne Starszaki przygotowały miękką poduszkę dla Pani Zimy i grzecznie ją żegnając, zaprosiły na „spotkanie” dopiero w grudniu. W tanecznym korowodzie, ze śpiewem na ustach i kolorowymi ,,maikami” w dłoniach, Dzieci odprowadziły Pannę Marzannę, symbol odchodzącej zimy. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na naszych Milusińskich. W grupach odbyły się ,,zielone zajęcia dydaktyczne,” podczas których każdy Przedszkolak mógł poczuć się jak detektyw poszukujący śladów wiosny. Dzieci wykonały także pomysłowe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na piękno natury. Nasze Przedszkolaki nie zapomniały tego dnia o zielonych ubrankach, symbolizujących budzącą się do życia przyrodę. W radosnej atmosferze przygotowały różne smakołyki: wiosenne sałatki, zielone kanapeczki czy zdrowe deserki. Mamy nadzieję, że od dziś Wiosna zawita do nas na dobre!

Powitanie Wiosny

Zielony Dzień w Przedszkolu

 

Konkursy plastyczne

W dniu 22 marca w Przedszkolu Samorządowym nr 43 rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, zorganizowany w ramach  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównymi celami konkursu były: propagowanie głośnego czytania dzieciom, wyrabianie przekonania, że książka jest źródłem ciekawych przeżyć, wiedzy i rozrywki, rozbudzanie zainteresowań kulinarnych i prozdrowotnych przez literaturę dziecięcą, rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej. Gospodarze umilili czas  prezentując ciekawe układy taneczno – artystyczne  oraz konkursy o tematyce kulinarnej, rozwijające zmysły: wzroku, smaku, węchu i dotyku.
Nagrody otrzymali: Antonina Stochmal z grupy Muchomorków oraz Nikodem Buda z grupy Stokrotek.

Tego samego dnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu „Moja rada na odpada”, zorganizowanym przez Straż Miejską w Kielcach. Cele konkursu były następujące: ukazanie alternatywnych zastosowań surowców wtórnych, zwrócenie uwagi na dużą rolę segregacji odpadów dla środowiska naturalnego, utrwalanie wiedzy w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji konkursowej opartej na zasadach fair - play. I miejsce w swojej kategorii wiekowej (3-4 lata) zdobył Damazy Koryto z grupy Biedronek. Wyróżniono również z tej grupy prace Marysi Wrony, Wiktora Stelmacha oraz Tymona Solka. Z Motylków i Stokrotek  wyróżnienie otrzymała Marysia Sokalska oraz Mateusz Meresiński. Nagrodzono także prace Oliwii Stachowicz i Kornela Bieli z grupy Muchomorków. Do Przedszkola wróciliśmy z uśmiechniętymi buziami, dyplomami i upominkami. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.