^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Grupy integracyjne

Karnawał 2018
,,Z Kopciuszkiem na Balu u Księcia”

W dniu 2 lutego 2018 roku nasi Milusińscy mogli przenieść się w zaczarowany świat baśni. W przepięknej sali balowej, z obietnicą wspaniałej zabawy czekały na Dzieci barwne postaci ze znanych nam baśni: Kot w butach, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka z Krasnoludkami, Smok, Myszka Mickey oraz Jaś i Małgosia. Oczy wszystkich zwrócone były jednak na Kopciuszka w cudownej, błękitnej sukni, który dotarł na bal do dzielnego Księcia przepiękną karetą. Karnawałową zabawę pomogli nam wyczarować zaprzyjaźnieni z Przedszkolakami animatorzy z Agencji „Mat-Art,” którzy w tym roku wcielili się w role Wilmy i Freda Flinstonów. Nasze Przedszkolaki prezentowały się na balu zjawiskowo w pomysłowych kostiumach. Na sali balowej wirowały suknie Roszpunki, Królewny Śnieżki, Elsy z Krainy Lodu, Wróżki, uroczej Myszki Minnie oraz innych baśniowych postaci. Na urocze Królewny czekali Królowie, Rycerze i Smoki oraz bohaterowie innych bajek i baśni. Przy gorących, karnawałowych rytmach rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę. Nie zabrakło również tajemniczych niespodzianek, jak choćby wizyty wspaniałego Gościa w postaci ogromnego, bajkowego Dinozaura, który poprowadził baśniowy korowód. Jak wiadomo, Kopciuszek przed balem miał bardzo dużo pracy wybierając mak z popiołu. Na szczęście dobrą zabawę uratowały Pani Dyrektor z Panią Patrycją, pomagając Kopciuszkowi wykonać zadanie Macochy. Na balu przygrywała orkiestra, której instrumenty były niewidoczne, jednak Przedszkolaki nadstawiając uszu, z powodzeniem rozszyfrowały wszystkie muzyczne zagadki. Grając na niewidzialnych  instrumentach, podawały sobie w przerwach gumowy „kalosz”, czyli współczesną wersję pantofelka Kopciuszka, co wywołało wśród nich wiele radości. Podczas balu, wszyscy baśniowi bohaterowie podzieleni na dwie drużyny, pomagali Kopciuszkowi i Księciu w grze zręcznościowej z chustą animacyjną. Wygrały obydwie drużyny, gdyż żadna z czarodziejskich piłek nie spadła na pałacową podłogę. Gdy po północy przestał działać czar dobrej Wróżki, Kopciuszek uciekł z balu. Wówczas Dzieci pospieszyły pocieszyć Dziewczynkę, podając Jej na otarcie łez sznur kolorowych chusteczek. Jak wiadomo humor skutecznie poprawia czekolada, więc na koniec Dzieci zatańczyły wspólnie energetyczny, czekoladowy taniec. Wszystko skończyło się jak w bajce. Wszyscy bawili się długo i szczęśliwie. Ach, co to był za bal...

 
W balu udział wzięli

Tańce wywijańce

Bajeczne konkursy

Wspólne układy choreograficzne

Koncert Kameralny
,,Karnawał Zwierząt”

W dniu 5 lutego 2018 roku do Przedszkola ponownie zawitał karnawałowy nastrój. Radosną atmosferę zawdzięczamy Muzykom Filharmonii Świętokrzyskiej, którzy spotkali się z nami w ramach cyklu koncertów kameralnych. W tym roku wysłuchaliśmy koncertu pt.: „Karnawał Zwierząt,” podczas którego Dzieci miały za zadanie rozpoznać postaci zwierzęcych przyjaciół człowieka, ukryte w zoologicznej fantazji Camill´a Saint-Seansa, francuskiego kompozytora oraz w utworach rosyjskiego oficera-muzyka, Modesta Musorgskiego. Przy dźwiękach pianina nasze przedszkole „odwiedził” powolny Żółw, który spokojnym krokiem tańczył na balowej sali. Dzieci odgadły, że zwierzątko ostrożnie tańczy, bo nosi na plecach ,,cały dom.” Na balu świetnie bawiły się też Łabędzie, będące symbolem światła, piękna i mądrości, które przy dźwiękach przypominających szum fal jeziora wykonały z wdziękiem zwiewny, łabędzi taniec. Podczas naszej karnawałowej podróży przenieśliśmy się także na leśną polanę, przysłuchując się ,,kukaniom” kukułki, której odgłosy wiernie oddała gra na strunach wiolonczeli. To kolejny instrument smyczkowy, który poznały nasze dzielne Przedszkolaki. Sympatyczna Pani wiolonczelistka przypomniała Dzieciom budowę tego pięknego instrumentu. Do wspólnej zabawy ciężkim krokiem dołączył sympatyczny Słoń, a na zakończenie mieliśmy okazję usłyszeć rozbrykanego Osiołka. Dzieci szybko odgadły zagadki przygotowane przez Muzyków, nagradzając Ich występ gromkimi brawami. To było bardzo miłe spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.

Spektakl Teatru "Kubuś" w Przedszkolu
"O Rybaku i Złotej Rybce"

W dniu 10 stycznia 2018r miało miejsce w naszym przedszkolu szczególne wydarzenie. Od samego rana w sali wielofunkcyjnej panował wielki ruch. Ustawiano tajemnicze przedmioty, rozwieszono sieci, rozłożono profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Okazało się, że to Aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach przyjechali do Przedszkolaków z przedstawieniem pt.: ,,O Rybaku i Złotej Rybce." Ta powszechnie znana historia, oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina została ukazana w pełnej humoru adaptacji scenicznej, napisanej na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską. Jednak morał pozostał ten sam - czyli stara prawda, że chciwość i pazerność nie popłaca, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić. O tym też przekonała się żona Rybaka, zwana Babą, mieszkająca z mężem w ubogiej chacie. Wiedli spokojne życie. Rybak  cieszył się z tego, co miał, choć było tego niewiele. Natomiast Baba wciąż była niezadowolona i ciągle chciała więcej. Spotkała ją za to zasłużona kara. Żądając zbyt wiele - straciła wszystko. Na koniec opowieści okazało się, że Baba ma na imię Małgorzata i potrafi kochać oraz doceniać swojego męża Rybaka. Tak więc wszystko skończyło się dobrze. Był to wyjątkowy spektakl i niezwykłe przeżycie dla wszystkich widzów. Unikalna scenografia, piękne lalki, muzyka, szum morza... Dzieci z zapartym tchem obserwowały losy bohaterów. Razem z Rybakiem przeżyły burzę, a nawet na sobie odczuły spadające kropelki deszczu. Bardzo dziękujemy Aktorom Teatru Kubuś za cudowne i niezapomniane wrażenia artystyczne oraz stworzenie w naszym przedszkolu magicznej, teatralnej atmosfery. Zapraszamy ponownie i życzymy Aktorom sukcesów w pracy i wspaniałej widowni.

„Wiwat Babunie! Wiwat Dziadkowie! Wołamy.
Bo Nasze Babcie, Bo Naszych Dziadków Kochamy.”

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń naszego Przedszkola. Przede wszystkim dlatego, że jest to święto pełne wzruszeń, wspomnień i radości. Dziadkowie to jedne z najważniejszych osób nie tylko w życiu Dziecka, ale i w życiu dorosłych już osób. Dlatego tak ważne jest by pielęgnować więzy rodzinne, właśnie poprzez takie spotkania. W dniach od 22 do 25 stycznia swoje ukochane Babcie oraz Dziadków gościły kolejno „Motylki” i „Stokrotki”, „Muchomorki”, „Biedronki” oraz „Pszczółki”. Nasze Przedszkolaki mogły odwdzięczyć się swoim Bliskim, za miłość, dobroć i poświęcony czas. Dzieci pięknie zaprezentowały się w programach artystycznych przygotowanych na ten szczególny dzień. Recytowały wzruszające, choć często pełne humoru wiersze, z zaangażowaniem śpiewały piosenki i wykonały pomysłowe układy taneczne z kolorowymi rekwizytami. Mili Goście, z łezką w oku przyjmowali czułe słowa Wnuków, kierowane pod ich adresem i z wielkim aplauzem podziwiali umiejętności Dzieci. Po występie przyszedł czas na kolejny punkt programu, czyli mini quiz, w którym wzięły udział wszystkie Dzieci wraz z dorosłymi przedstawicielami Rodziny. I tak Babcia / Dziadziuś / Mama / Tata, losowali i odpowiadali na pytania dotyczące Ich pociech. Tym razem Dorośli wykazywali się wiedzą np. o czym marzy Dziecko, jaka jest Jego ulubiona potrawa, w co najbardziej lubi się bawić... Była to świetna zabawa, która dostarczyła wszystkim wiele radości i śmiechu, a w razie trudności można było się naradzić lub wykonać „telefon do przyjaciela.” W nagrodę za poprawną odpowiedz każdy uczestnik otrzymał pyszny smakołyk. Piękny gest wykonali również Rodzice naszych Przedszkolaków, którzy pragnąc ugościć swoich Rodziców, przygotowali pomysłowy, barwny i słodki poczęstunek. Po ciepłych i serdecznych życzeniach złożonych dostojnym Gościom przez Panią Dyrektor, Seniorzy Rodzin otrzymali od Wnuków własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno Dzieci jak i naszych dostojnych Gości. Pragniemy dodać, że 24 stycznia 2018r, najstarsze Dzieci z grupy „Muchomorków” udały się do Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich. Zaprezentowały montaż słowno-muzyczny oraz wręczyły naszym kochanym Sąsiadom laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci otrzymały w podzięce pyszne cukierki. Wszystkim drogim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia, pociechy z Wnuków oraz wszystkiego co najlepsze, nie tylko w dniu Ich Święta.

 
Biedronki

Pszczółki

Motylki i Stokrotki

Muchomorki

Powitanie Zimy
Biały Dzień w Przedszkolu

W dniu 8 stycznia 2018r.- na przekór aurze, chcąc sprowokować zimę do rozsypania wokół białego puchu, Przedszkolaki wzięły  udział w Akcji ,,Biały Dzień w Przedszkolu,” której głównym celem była integracja Dzieci z grup przedszkolnych, rozwijanie u Nich poczucia bezpieczeństwa i przynależności do społeczności przedszkolnej oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu. Tego dnia dominowały wśród Dzieci białe stroje. Po śniadaniu Maluchy z grupy Biedronek  powitały Zimę prezentując uroczy program artystyczny pt. "My się zimy nie boimy". Na scenie pojawiły się Śnieżynki, Bałwanek i oczywiście Pani Zima. Podczas występu przypomnieliśmy sobie jak dbać zimą o zdrowie, jak należy się ubierać, jakich zasad przestrzegać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Po prezentacji, gdy umilkły gromkie brawa, Pani Iwona Jaworska wraz z gromadką Motylków zaprosiła wszystkich do wspólnych tańców. Śnieżne stroje, zimowe akcenty, dźwięczna muzyka porwały wszystkich do wesołej zabawy. W radosnych nastrojach odbyła się zimowa rozgrzewka zakończona bitwą na "śnieżne" kule z bibuły. Następnie wróciliśmy do swoich sal, aby wyczarować zimowe prace, których głównym bohaterem okazał się Bałwanek - wykonany z różnych materiałów. Prace Dzieci można podziwiać w szatni na tablicach poszczególnych grup. To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji. Tego dnia odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy teatru KOP, którzy zaprezentowali spektakl edukacyjny pt: ,,Zima i bałwanek Franek”. Tytułowi bohaterowie przeżywając zabawne przygody, zapoznali Dzieci z nazwami miesięcy, charakterystycznymi zjawiskami atmosferycznymi oraz warunkami pogodowymi, towarzyszącymi zmianom pór roku. W czasie trwania spektaklu Młoda Widownia aktywnie uczestniczyła w akcji włączając się do zimowej zabawy oraz do śpiewania piosenek wspólnie z aktorami. Przedstawienie rozbawiło naszych Milusińskich i pozostawiło w pamięci zawołanie: " Hu, hu, ha, hu, hu, ha - zima nie jest taka zła". Na zakończenie Białego Dnia nie mogło zabraknąć wspólnego przygotowania "białych" i bardzo zdrowych pyszności, wykonanych z serków, kefiru, jogurtu z dodatkiem witamin zawartych w owocach i warzywach, które z wielkim apetytem spałaszowały Dzieci. Był to dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że tymi działaniami uda się nam przywołać prawdziwą zimę z białym śniegiem. Marzymy o tym, żeby pod oknami naszych sal ulepić duże bałwany i porzucać się śnieżkami.

 
"My się Zimy nie boimy..."

"Biało w kuchni i w pracowni"

Spektakl "Zima i Bałwanek Franek"

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.