^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś”

W dniu 15 czerwca 2018 roku Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, na spektakl pt. „My się mamy nie słuchamy.” Przedstawienie w ciekawy  sposób przybliżyło Dzieciom wiedzę dotyczącą życia mrówek. Główna postać obdarzona została ludzkimi cechami i buntuje się przeciwko panującym zasadom. Codzienne obowiązki polegające na znoszeniu patyczków, igiełek i liści oraz ciągłe nakazy mamy sprawiają, że Mrówa ma dość gwarnego mrowiska i pracy od rana do nocy. Postanawia wyruszyć w samotną podróż z dala od bliskich, by poszukać upragnionego szczęścia i wolności. Jednak samotna mrówka może przeżyć najwyżej dwa dni… Na szczęście towarzyszem wędrówki jest brat Mrówy, wspierający dzielnie małego ,,buntownika.” Jak się szybko okazało, upragniona wolność nie do końca spodobała się naszym bohaterom, a wspólna wędrówka przyniosła wiele niebezpieczeństw. W roli narratora mogliśmy oglądać tajemniczego myrmekologa, czyli naukowca zajmującego się mrówkami. Spektakl „My się mamy nie słuchamy” to opowieść o buncie, odwadze i nauce na błędach, a także o tym, że każdy ma potrzebę bycia zauważonym, bo przecież każdy z nas jest ważny. Przedstawienie uświetniły piękne lalki oraz doskonała muzyka. Historia opowiedziana była zabawnymi dialogami, dzięki czemu Przedszkolaki w napięciu śledziły losy bohaterów. Aktorzy wcielający się w postacie mrówek, biedronek, ślimaków i pająków wywarli na naszych Milusińskich ogromne wrażenie. Po spektaklu, pełni emocji wróciliśmy do przedszkola i chyba każdy już wie, gdzie można znaleźć szczęście, a gdzie lepiej go nie szukać. Pomni przestróg Mrówy, postaramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wędrówek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Teatrem Kubuś w nowym roku szkolnym.


Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, autorstwa Bartka Warzechy.

 

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20 września to bardzo ważna data w Kalendarzu każdego Przedszkolaka. Otóż Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, aby podkreślić i popularyzować wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju Dzieci, ustanowił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Świętem. W tym roku Dzień Przedszkolaka odbywał się w naszym przedszkolu pod hasłem: Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają. Celem Imprezy było: promowanie szeroko rozumianej idei integracji społecznej, kształtowanie umiejętności nawiązywania przez Dzieci serdecznego kontaktu z Rówieśnikami podczas wspólnej zabawy, utrwalenie zasad dobrego wychowania i poszanowania potrzeb drugiego człowieka oraz budowanie atmosfery radości, zaufania, otwartości i poczucia bezpieczeństwa. Dzieci w doskonałych humorach, posilone pożywnym śniadankiem spotkały się w sali wielofunkcyjnej. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu Dzieciom celu spotkania, Pani Aneta Kasprzyk zaprosiła naszych Milusińskich do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Rozwiązując zagadki i układając z ilustracji mapę Kodeksu Przyjaźni, przypomnieliśmy sobie o prawach i obowiązkach Przedszkolaka. Uświetniliśmy ten wyjątkowy dzień wspólnym wykonaniem hymnu „Dzień Przedszkolaka.” Dzieci uczestniczyły także w zabawach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych, tanecznych i naśladowczych. Korzystając z pięknej pogody, kontynuowaliśmy obchody Dnia Przedszkolaka w naszym pięknym ogrodzie i na placu zabaw, gdzie w duchu zdrowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych. Pokonywały tor przeszkód przygotowany przez Nauczycieli, rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Atrakcją dla Dzieci był także piknik na trawie i wspólne pałaszowanie zdrowego jogurtu. Radość, śmiech i zadowolenie malujące się na twarzach Przedszkolaków oraz głośny doping uczestników, świadczył o wspaniałej zabawie i był powodem do dumy i satysfakcji z osiągnięć Dzieci dla Pracowników Przedszkola. Po sportowych zmaganiach i smacznym obiedzie nie zabrakło okazji do twórczej działalności plastycznej, której efektem były wspólnie wykonane emblematy grup, będące symbolem poczucia przynależności Dzieci do naszych małych społeczności. Święto Przedszkolaka dostarczyło naszym Pociechom wiele miłych wrażeń, dlatego mamy nadzieję, że ten wyjątkowy Dzień na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych. Życzymy Wszystkim Przedszkolakom, by w przedszkolu, spełniały się Dziecięce marzenia.

Kolorowe tory z przeszkodami

Wesołe tańce i zabawy

 

,,Barwy Jesieni”
Święto Dyni w Przedszkolu

W dniu 2 października 2018 roku Dzieci z naszego przedszkola radośnie powitały wspaniałą i kolorową  Jesień. Z tej okazji Dzieci z grupy ,,Biedronek’’ przygotowały program artystyczny ,,Barwy Jesieni,’’ który bardzo podobał się wszystkim Przedszkolakom. Biedroneczki, pięknie prezentujące się w barwnych i pomysłowych kostiumach, zaprezentowały inscenizację o tematyce jesiennej. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki zawitała do Nas Pani Jesień, w otoczeniu swoich pomocnic i wróżek, która przyniosła Dzieciom prezenty: jabłuszka, gruszki i jarzębinę. Na scenie pojawił się też psotny wiatr, leśne duszki, zajączki, rude wiewióreczki i inne zwierzątka, gromadzące pracowicie zapasy na zimę. Niezwykłą atmosferę podkreśliła dekoracja z barwnych liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny i dyni. Nadejście Jesieni uczciliśmy w przedszkolu Świętem Dyni. Nauczyciele przeprowadzili z Dziećmi ,,jesienne zajęcia dydaktyczne,’’ dotyczące walorów odżywczych dyni, jej odmian, pochodzenia, zastosowania w kuchni jak również sposobów jej wykorzystania w celach dekoracyjnych. Nasi Milusińscy degustowali surówki, pestki, soki lub dżemy z dyni, przy stołach pięknie ozdobionych kolorami jesieni. Nie zabrakło także okazji do twórczej działalności artystycznej. Przedszkolaki wykonywały ciekawe i oryginalne prace plastyczne. Dzieci z grupy Motylków wyczarowały pomysłowe ,,jesienne ludki.’’ Pszczółki wykonały piękne lampiony. Starszaki z grupy Muchomorków i Krasnali wykorzystały naturalne dary przyrody - kwiaty, liście i rajskie jabłuszka do ozdobienia dyni, które stały się wspaniałą dekoracją sali przedszkolnej i szatni dla Dzieci. Natomiast Biedroneczki  wysmażyły z kucharskim zacięciem przepyszny dżem z dyni i jabłek, który degustowały wszystkie Przedszkolaki i Kadra Przedszkola. To był niezapomniany, Jesienny Dzień w Królestwie Dyni.

Barwy jesieni

Dyniowe zabawy

 

Cykl zajęć profilaktycznych
,,Zdrowy Przedszkolak.”

Hej Dzieciaki, Przedszkolaki!
Jak o zdrowie trzeba dbać?
Wy już wiecie, bo to przecież,
każdy z nas powinien znać.
By się cieszyć dobrym zdrowiem,
przestrzegajmy zasad tych:
trzeba zdrowo się odżywiać, jeść owoce i warzywa,
dbać o czystość, bo higiena, nie jest tutaj bez znaczenia,
a według hasła „ruch to zdrowie” należy gimnastykować się co dzień.

W dniach od 12 do 16 lutego 2018r. realizowaliśmy Cykl zajęć profilaktycznych, których celem było kształtowanie od najmłodszych lat postaw dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze przedszkole od lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh,”za co otrzymaliśmy certyfikat „Pastusiowego Przedszkola.” Akcję w bieżącym roku zainaugurowało spotkanie ze stomatologiem - Panią Martą Parzyszek oraz asystentem stomatologa - Panią Beatą Maciejec. Nasi Goście przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia profilaktyczne, podczas których omówili zasady zdrowego odżywiania oraz dbania o higienę jamy ustnej. Panie przygotowały dla Dzieci ciekawe informacje, rekwizyty, a także narzędzia, którymi posługują się w codziennej pracy. Na koniec Przedszkolaki otrzymały tematyczne karty pracy, sprawdzające i utrwalające zdobyte wiadomości. Dzieci, w podzięce wręczyły Gościom własnoręcznie przygotowane symboliczne upominki. Jeszcze raz dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie. W ramach VII Edycji Programu „Akademii Aquafresh,” realizowaliśmy jego założenia podczas tygodniowych zajęć dydaktycznych, prowadzonych według scenariuszy Akademii, zaś Dzieci kontynuowały codzienne mycie ząbków. Podsumowaniem tygodnia był „Dzień zdrowej przekąski,” podczas którego utrwalono wiadomości dotyczące dbania o zdrowie oraz omówiono aktualną „piramidę zdrowia.” Ukoronowaniem Akcji było wykonanie ozdób, którymi Dzieci udekorowały stoły, nakryte do degustacji samodzielnie wykonanych zdrowych przekąsek: sałatek . owocowych szaszłyków, jeżyków z gruszek i winogron oraz ,,jabłuszkowych potworków.” Mamy nadzieję, że podczas Akcji ,,Zdrowy Przedszkolak”  Dzieci przekonały się, że dbanie o zdrowie może być ciekawe, przyjemne i... smaczne. Wszystkim Przedszkolakom życzymy zdrowia i „śnieżnobiałego” uśmiechu.

Dzień zdrowej przekąski

Zajęcia z Akademii Aquafresh

Spotkanie ze stomatologiem

Powitanie Wiosny
Zielony Dzień w Przedszkolu

W dniu 21 marca 2018r. Nasze Przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały nieśmiało nadchodzącą Wiosnę. W radosnym przedstawieniu pomysłowe ,,Muchomorki” zaprezentowały swoim młodszym Koleżankom i Kolegom zmagania dzielnych Przedszkolaków, które aby obudzić Wiosnę postanowiły odszukać i utulić do snu zmęczoną swoimi ,,mroźnymi” obowiązkami Zimę. Humorystyczny program artystyczny przypomniał Dzieciom jak ważne jest dla naszej Planety przestrzeganie zasad poszanowania przyrody i zachowanie badawczej postawy wobec otaczającego świata. Na szczęście niebezpieczeństwo przedłużenia się zimowej aury zostało zażegnane. Dzielne Starszaki przygotowały miękką poduszkę dla Pani Zimy i grzecznie ją żegnając, zaprosiły na „spotkanie” dopiero w grudniu. W tanecznym korowodzie, ze śpiewem na ustach i kolorowymi ,,maikami” w dłoniach, Dzieci odprowadziły Pannę Marzannę, symbol odchodzącej zimy. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekały na naszych Milusińskich. W grupach odbyły się ,,zielone zajęcia dydaktyczne,” podczas których każdy Przedszkolak mógł poczuć się jak detektyw poszukujący śladów wiosny. Dzieci wykonały także pomysłowe i oryginalne prace plastyczne, budzące wrażliwość na piękno natury. Nasze Przedszkolaki nie zapomniały tego dnia o zielonych ubrankach, symbolizujących budzącą się do życia przyrodę. W radosnej atmosferze przygotowały różne smakołyki: wiosenne sałatki, zielone kanapeczki czy zdrowe deserki. Mamy nadzieję, że od dziś Wiosna zawita do nas na dobre!

Powitanie Wiosny

Zielony Dzień w Przedszkolu

 

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.