^W górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Koncert Mikołajkowy
Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki…

W dniu 7 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Studentów III roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Odwiedziny wyjątkowych Gości zawdzięczamy drugiej edycji świątecznego koncertu ,,Przyniosły krasnoludki choinkę ubraną w nutki,” przygotowanego pod opieką Pani Anny Pawłowskiej- opiekuna praktyk studenckich oraz Pani dr Joanny Sztejnbis –Zdyb, artystycznego opiekuna projektu. Nasza muzyczna przygoda z udziałem sympatycznych pomocników Św. Mikołaja rozpoczęła się od znanej piosenki „Dzyń, Dzyń Mikołaju Święty... Srebrzysty dźwięk dzwoneczków sprawił, że świąteczna atmosfera wypełniła całe przedszkole, a każdy Przedszkolak miał wrażenie, że uwielbiany przez nich Staruszek, właśnie ,,zaparkował” sanie na dachu naszego Przedszkola. Po spotkaniu z Mikołajem przyszedł czas na podziwianie świątecznej choinki. O zielonym drzewku przypomniała Dzieciom gwiazdka w piosence, której refren: Luli-luli-luli-laj, próbowały zaśpiewać nawet Maluszki. Odświętny nastrój podkreśliła piękna pastorałka „Dzień jeden w roku.” W bogatym repertuarze koncertu nie zabrakło także wersji instrumentalnej kolęd i pastorałek, zagranych przez muzyków studenckiej orkiestry na saksofonie tenorowym i sopranowym, wiolonczeli, akordeonie, gitarach, flecie poprzecznym, janczarach i dzwonkach. Kontakt z żywą muzyką dostarczył Dzieciom wiele radości i możliwość nauki poprzez zabawę. Nasi Goście przybliżyli Milusińskim budowę i sposób gry na instrumentach muzycznych. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w edukacyjnych prezentacjach Studentów. To piękne spotkanie zakończyliśmy wspólnym wykonaniem przepięknej pastorałki „Złota Jerozolima.” Przedszkolaki podziękowały Zespołowi Instrumentalistów za udany koncert gromkimi brawami, a Pani Dyrektor wręczyła Gościom podziękowania i złożyła świąteczne życzenia.
Zapraszamy za rok na wspólne kolędowanie.

Dzień Aktywnej Rehabilitacji

W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Promując wśród Dzieci ideę, że ,,Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi,” już po raz czwarty zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Aktywnej Rehabilitacji. Z tej okazji odwiedzili naszą placówkę zaprzyjaźnieni z nami Instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji /FAR/, która realizuje i rozwija kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, bez względu na ich wiek. Fundacja pod kierownictwem Pani Ewy Sałaj organizuje różnego rodzaju warsztaty, wykłady, gry zespołowe, zabawy integracyjne, treningi i spotkania. Instruktorzy FAR, Pani Agata Mazur-Czupryńska i Pani Dagmara Pietrasik  przeprowadziły w sali wielofunkcyjnej warsztaty, w których  uczestniczyły wszystkie Przedszkolaki. Wspaniałą niespodziankę sprawili nam podczas spotkania Wyjątkowi Goście. Odwiedził nas Absolwent naszego przedszkola, Kacperek Ciosek , wraz z Mamą - Panią Dorotą. W trakcie godzinnego spotkania dowiedzieliśmy się dokładnie, z jakich części składa się wózek dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Chętne Dzieci doświadczyły tego, że niełatwo jeździ się na wózku slalomem do przodu, a tym bardziej do tyłu. Jednak patrząc na umiejętności Kacperka wydawało się, że to nic trudnego. W kilkuosobowych grupach Dzieci składały z puzzli obrazki wózków inwalidzkich. Podsumowaniem warsztatów był test ze znajomości profesjonalnych nazw części składowych wózka, który Przedszkolaki rozwiązały celująco. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał ilustrację tematyczną do samodzielnego pokolorowania. Spotkanie pozwoliło Dzieciom inaczej spojrzeć na niepełnosprawność swoją i innych osób. Warsztaty uświadomiły nam, że pomimo ograniczeń zdrowotnych możemy razem się bawić i wspólnie podejmować różnego rodzaju aktywności. Dziękujemy  Instruktorom FAR  za poświęcony czas, a Kacperkowi za pamięć i prezentację swoich umiejętności. To było bardzo interesujące przeżycie. Do zobaczenia za rok!

Andrzejki w Przedszkolu

W dniu 29 listopada 2017r. obchodziliśmy w Przedszkolu Andrzejki. W tym roku, z przyczyn od nas niezależnych, nie mogliśmy niestety gościć naszych Absolwentów, uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego w Kielcach, zaproszonych na uroczystość. Mamy jednak nadzieję na owocne spotkanie w przyszłym roku. Mimo niespodziewanej zmiany planów, od samego rana towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, a wszystkie Przedszkolaki, nie mogły doczekać się zabawy Andrzejkowej, której gospodarzem były Dzieci z grupy Muchomorków, pod ,,urokliwym i czarodziejskim” przewodnictwem wróżek: Justynki i Patrycji. Pierwszym punktem programu andrzejkowego były zajęcia dydaktyczne, nawiązujące do dawnych polskich tradycji, związanych z wróżbami i magicznymi zabiegami, podczas których przepowiadano sobie przyszłość. Tak przygotowane Dzieci, w iście magicznym nastroju, wzięły udział w odprawianiu andrzejkowych wróżb. Z podekscytowaniem słuchały o swojej przyszłości, poznały imiona ukochanej osoby, z którą będą dzielić przyszłość. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z użyciem butów, aby dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż / ożeni się :) Niewątpliwą atrakcją był Andrzejkowy Mini-Bal Przebierańców, na którym gościły urocze czarownice, rycerze, księżniczki i mnóstwo innych ciekawych postaci. Taneczne pląsy i korowody przyniosły Dzieciom wiele radości. Ciekawe, które z wróżb sprawdzą się naszym Milusińskim...

Konkurs - Mały Patriota

W dniu 29 listopada 2017r. Starszaki z grup „Motylków” i ,,Stokrotek” miały okazję zaprezentować swój program artystyczny w konkursie pod hasłem „Mały Patriota.” Do udziału w kolejnej edycji uroczystości z okazji 99 rocznicy obchodów Święta Niepodległości, zaprosili nas organizatorzy z Klubu Wojskowego przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa dziesięciorga dzielnych Dzieci. Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie krótkiego programu artystycznego, upamiętniającego walkę o wolną Polskę. Mali Artyści bardzo dobrze poradzili sobie z trudnym zadaniem konkursowym, prezentując barwny, dynamiczny i wzruszający montaż słowno-muzyczno-taneczny, w którym opowiedziały historię Polski podczas trwania zaborów oraz walkę naszego narodu o wolność Ojczyzny. Dzieci występujące w mundurach i barwnych krakowskich strojach ludowych, deklamowały patriotyczne wiersze i śpiewały pieśni Legionów. Porwały publiczność żywiołowym wykonaniem polskiego tańca narodowego - Krakowiaka. W czasie występu nie zabrakło również chwil wzruszenia, podczas przepięknego wykonania pieśni „Dziś idę walczyć Mamo.” Jednak największe uznanie wśród Jurorów znalazło porywające wykonanie utworu pt: ”Jestem Polką i Polakiem.” Komisja konkursowa i publiczność nagrodziły nasz występ gromkimi brawami. Do Przedszkola wróciliśmy z uśmiechniętymi buziami, dyplomem i statuetką będącą zwieńczeniem zwycięskich zmagań konkursowych. Bardzo dziękujemy Organizatorom z Klubu Wojskowego za możliwość uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu, które przyczynia się do kształtowania patriotycznych postaw u Dzieci i uczy Ich szacunku do historii naszej Ojczyzny.


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Klubu Wojskowego przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Dzień Pluszowego Misia
w Przedszkolu

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku, ale zawsze słodki i kochany… Miś Pluszowy, Przyjaciel - z dzieciństwa. Któż z nas nie przytulał go przed snem, lub w chwili smutku? Był i pozostał jedną z najpopularniejszych zabawek w Europie. Jego historia sięga już XIX wieku! Pluszowe Misie to wierni towarzysze dzieciństwa. Powiernicy sekretów, pocieszyciele... Często są bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek . Wśród nich jest: Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Święto Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki. W związku z tym, w dniu 24 listopada 2017r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Pluszowego Misia.” Z tej okazji wszystkie Dzieci mogły przybyć do przedszkola ze swoim ukochanym ,,Pluszakiem.” Podczas zajęć poznaliśmy historię narodzin tej najbardziej kochanej Maskotki. Największą popularnością cieszy się historia z udziałem Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta. Otóż podczas polowania, jeden z uczestników postrzelił niedźwiadka. Gdy Prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je opatrzyć i wypuścić na wolność. Całe zdarzenie zostało zobrazowane w komiksie i opublikowane w gazecie. Producenci zabawek zachwyceni historią niedźwiadka, stworzyli nową maskotkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear.” W naszym przedszkolu nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw i tańców z Pluszakami oraz pięknych prac plastycznych poświęconych Misiom, wykonanych przez Dzieci i wyeksponowanych na wystawach. Na zakończenie Dnia Misia cała przedszkolna brać zebrała się w sali wielofunkcyjnej, aby uwiecznić na zdjęciach to miłe, „pluszowe” spotkanie. To był naprawdę wyjątkowy dzień, wszyscy byli uśmiechnięci i szczęśliwi. Misie oczywiście też.

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Kielcach Rights Reserved.