Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

Pod koniec czerwca 2016r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w uroczystościach zakończenia roku przedszkolnego, a "Starszaki" z łezką w oku pożegnały przedszkole. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, którymi podziękowały wszystkim Pracownikom Przedszkola za opiekę, wychowanie i przygotowanie do  podjęcia nauki w szkole. Motylki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o tematyce wakacyjnej. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazł się znany utwór Haliny Kunickiej pt.:"Lato, lato"  w wykonaniu uzdolnionego wokalnie trio - Mai, Milenki  i Tosi. Gromkimi brawami został również nagrodzony wspólny taniec całej grupy -walczyk "Ula,la". Dzieci z grupy Pszczółek  odgrywając role uczniów, zasiadły w ławkach i pod kierunkiem Nauczycielki Natalki wzięły udział w lekcji przyrody na temat: „Co piszczy w trawie, na łące i w stawie”. Biedronki przedstawiły żartobliwy program artystyczny, w którym zademonstrowały wiersze, piosenki, pląsy i wspomnienia z życia przedszkola. Wzruszeniom nie było końca. Wszyscy zgodzili się z Ignacym, że śpiewu, tańca i humoru było dużo w tym przedszkolu! Dzieci z grupy Muchomorów  w galowych strojach przywitały Rodziców perfekcyjnie wykonanym polskim tańcem narodowym - Polonezem. Kulminacyjnym punktem programu, który wywarł na wszystkich duże wrażenie, były piękne podziękowania od Dzieci dla Pani Dyrektor i złożone przez Radę Rodziców podziękowania dla Kadry Przedszkola. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor, wzruszona do łez, wręczyła Dzieciom nagrody książkowe oraz Dyplomy Ukończenia Przedszkola ufundowane przez Radę Rodziców i wraz z Paniami Wychowawczyniami ucałowała serdecznie wszystkie Pociechy. Podziękowała gorąco Gronu Pedagogicznemu i Niepedagogicznemu za całoroczną, ofiarną pracę oraz wszystkim Rodzicom za wspaniałą i owocną współpracę. Rodzice, którzy  w szczególny sposób wspierali placówkę w realizacji  zamierzeń i celów otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Dzieci odchodzące do szkoły otrzymały upominki zakupione przez Radę Rodziców - kolorowe piórniki z przyborami szkolnymi. Wszystkim Przedszkolakom życzymy bezpiecznych, wakacyjnych przygód, a Dzieciom rozpoczynającym szkolny etap edukacji  życzymy  sukcesów w nauce i wspaniałych wspomnień z kilkuletniego pobytu w Przedszkolu. Powodzenia!