,,Wielka wyprawa po skarby przyrody”

21 czerwca "Biedronki" uczestniczyły w Festynie Edukacyjnym dla Przedszkolaków: "Wielka wyprawa po skarby przyrody"  zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody. Zaproszono nas do Huty Szklanej na spotkanie z Matką Naturą. Przygotowano interesujące stanowiska tematyczne oraz dużo ciekawych gier  i zabaw. Oprawę zorganizowała znana nam grupa Mat-Art. Było dużo dobrej zabawy, śpiewu, tańca, zagadek i nagród. Odwiedziliśmy Babyjagowo, gdzie mogliśmy zobaczyć domek na kurzej stopce, chatkę Jasia i Małgosi oraz pieczarę zbója Madeja i jego łoże. Odkryliśmy tajemnice pszczelego ula, widzieliśmy jak wygląda od środka życie pszczół. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był wjazd kolejką na Św. Krzyż, skąd podziwialiśmy uroki Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Tam też spotkaliśmy zbója Madeja. Na kolejnym stanowisku poszliśmy na krótki spacer po lesie, podczas którego każdy wykonał magiczny kolaż z wykorzystaniem całego bogactwa przyrody, jakie wokół siebie znalazł. Na zakończenie wspólnie spałaszowaliśmy pieczone kiełbaski, wręczono nagrody i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Dzięki takim przedsięwzięciom Przedszkolaki będą na pewno świadomie chroniły Matkę Naturę i dbały o nią.