Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej
„Wieś Co”
pod hasłem:
,,Będzie żytko, będzie wszystko”

Podczas rozmów z naszymi Milusińskimi, kiedy wspólnie dzieliliśmy się wrażeniami, wyjazd ten został jednogłośnie uznany za najwspanialszą wycieczkę w tym roku przedszkolnym. Dzieci z emocjami wspominały wszystkie atrakcje, jakie zaoferowano nam w zagrodzie „Wieś Co”.  Na miejscu przywitał nas wyjątkowy zapach siana i świeżo wypiekanego chleba. Do najciekawszych wydarzeń zaliczyć na pewno możemy własny wyrób pizzy podczas warsztatów kulinarnych. Mieszanie ciasta i pałaszowanie pachnącej bazylią pizzy, dostarczyło dzieciom wiele radości. To nie jedyna atrakcja, w której uczestniczyły dzieci w tym cudownym dniu. Miały one także możliwość pogłaskać i nakarmić mieszkańców zagrody. Koza Jadźka i małe koźlątko nie odstępowały dzieci na krok. Wdzięczne kucyki zjadały ze smakiem marchewkę z małych rączek przedszkolaków, wywołując salwy śmiechu. Ogrom radości sprawił dzieciom bezpośredni kontakt z milutkimi zwierzętami, które z ufnością lizały rączki naszych pociech. Kolejną z przygód była wyprawa do kurnika w celu poszukiwania jaj. Podziw i respekt wzbudził w nas ,,pan i władca” kurnika - kogut Maurycy. Wśród atrakcji nie zabrakło ,,stołu babuni” z pysznym chlebkiem, chałką, powidłami i dżemem domowej roboty, którymi to smakołykami raczyły się dzieci po harcach na placu zabaw. Największym powodzeniem cieszyły się wśród dzieci hamaki, huśtawki, przeplotnia ze sznurków i ogromna piaskownica.  Zagroda kryła wiele innych niespodzianek. Warsztaty plastyczne umożliwiły dzieciom wykonanie wspaniałych pamiątek - kukiełek ze słomy, sianka, skrawków kolorowych tkanin, wstążeczek, tasiemek i sznurka. Powstało wiele barwnych i bardzo pomysłowych prac. Przed wycieczką dowiedzieliśmy się od Gospodarzy, że poznawanie  i zrozumienie świata odbywa się w zagrodzie za pomocą zmysłów. To była prawda!!! Możliwość posmakowania różnych ziół rosnących w wyjątkowym ogrodzie warzywnym, umożliwiła wszystkimi ich bezpośrednie poznanie za pomocą zmysłów. Najprzyjemniejszym dla nauczycieli, aspektem tej wyprawy był widok znikającego, pysznego i zdrowego jedzenia, które powstaje w zagrodzie edukacyjnej z własnych, ekologicznych upraw. Zupa pomidorowa z makaronem, pachnąca lubczykiem, znikała z talerzy w rekordowym tempie. Nie przestraszył nas nawet mały, letni deszczyk, który pojawił się tuż pod koniec wycieczki, podczas wspólnego ogniska połączonego z pieczeniem i zajadaniem pachnących dymem kiełbasek. Przeciwnie, przygoda z deszczem sprawiła, że wycieczka do Zagrody „Wieś Co” na długo pozostanie w pamięci dzieci i będzie często wspominana przez naszych Milusińskich nie tylko ze względu na rozmaitość atrakcji, w których uczestniczyły dzieci, ale także dzięki wspaniałej atmosferze towarzyszącej temu magicznemu miejscu, którą zapewniły pomysłowe i niezwykle sympatyczne Panie pracujące  w Zagrodzie „Wieś Co.” Serdecznie dziękujemy za moc wrażeń. Do zobaczenia za rok.