Piknik Rodzinny
,,Mama, Tata i Ja”

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty w dniu 3 czerwca 2016 r. odbył się w ogrodzie przedszkolnym Piknik Rodzinny pod wdzięcznym hasłem: „Mama, Tata i Ja.” Patronat nad imprezą objęła Radna Rady Miasta Kielce, Pani Joanna Winiarska, promująca wraz z nami ideę integracji. Profesjonalne prowadzenie i ciekawą, bliską dzieciom oprawę muzyczną zapewniła nam Agencja Artystyczna „Mat–Art.” Pełni pomysłów i pozytywnej energii, wspaniali animatorzy z agencji, nasi dobrzy znajomi, dwaj Panowie o imieniu Mateusz przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Nie zabrakło pokazu dużych baniek mydlanych, wspólnych zabaw ruchowych z udziałem rodziców do przebojów muzycznych znanych dzieciom oraz licznych konkurencji sportowych. Drużyny: chłopców i dziewczynek rywalizowały podczas wrzucania kulek do ,,dziurawych” koszyków oraz podczas przeciągania liny. W tej drugiej konkurencji zwyciężyli chłopcy. Brawo! Rywalizowały także ze sobą dwie drużyny dorosłych – drużyna Pani Dyrektor Renaty Pająk i drużyna Pani Joanny Winiarskiej. Każda z nich miała za zadanie napompować jak największą liczbę balonów i zmieścić je pod koszulkami prowadzących. Pomysłowość zawodników wywołała wybuchy wesołości wśród dzieci. W tej konkurencji zwycięską okazała się drużyna Pani Dyrektor. Gratulacje! Pięknie zaprezentowały się też nasze przedszkolaki w kolorowych koszulkach i pomysłowych nakryciach głowy, które zaprezentowały rodzicom krótkie występy artystyczne. Wielką niespodziankę na pikniku sprawili dzieciom Państwo Pomiankowscy z Restauracji „Stangret,” rodzice Julki i Ani z grupy Muchomorków i Motylków. Była to przejażdżka w ogrodzie przedszkolnym na pięknej, rasowej klaczy o imieniu… Niespodzianka, za którą serdecznie dziękujemy. Dzieci wzięły również udział w tanecznym korowodzie, który poprowadził niespodziewany Gość Alvin – gwiazda muzyki pop z bajki ,,Alvin i wiewiórki.” Dzieci były zachwycone wizytą ulubionej maskotki. Na Pikniku nie zabrakło oczywiście energetycznego poczęstunku, przygotowanego dla naszych przedszkolaków przez Radę Rodziców. Dzieci w chwili przerwy raczyły się pysznymi drożdżówkami, owocami i galaretką truskawkową z bitą śmietaną, która okazała się hitem kulinarnym dnia. Atrakcją Pikniku były także kalambury. Dorośli uczestnicy imprezy: Goście, Rodzice i Nauczyciele gestem i mimiką twarzy obrazowali treść znanych bajek, których tytuły miały za zadanie odgadnąć dzieci. To była trudna konkurencja dla dorosłych, która wzbudziła wiele radości wśród dzieci. Na zakończenie Pikniku każde dziecko otrzymało w prezencie od animatorów agencji Mat-Art zwierzątko wymodelowane z balona, zaś Pani Joanna Winiarska nagrodziła Dzieci za ich wspaniałą postawę kolorowymi lizakami. Uwieczniliśmy ten radosny moment na  pamiątkowym zdjęciu wykonanym na placu zabaw. Dzień Pikniku Rodzinnego, w którym słychać było śmiech i panowały: duch zgodnej rywalizacji, zachwyt i radość, na długo pozostanie w naszej pamięci. Tym bardziej, że mogliśmy bawić się wspólnie z naszymi Rodzicami. Jednym słowem było naprawdę SUPER!!! Dziękujemy.