Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

W dniach 23, 24, 25 i 31 maja w naszym Przedszkolu już po raz kolejny odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Te szczególnie wzruszające chwile przeżyliśmy oglądając montaże słowno – muzycze w wykonaniu Dzieci z grup: Motylków i Biedronek, inscenizację teatralną – bajki Jana Brzechwy „Kopciuszek” w wykonaniu  Dzieci z grupy Muchomorków oraz przedstawienie pt: „Bajkowe życzenia” w wykonaniu Dzieci z grupy Pszczółek. Wierszem i piosenką nasza najmłodsza grupa dziękowała Rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci i złożyła Im piękne życzenia z okazji  dnia Mamy i Taty. Niespodzianką okazał się specjalnie przygotowany na tę okazję „Taniec Chińczyka,” który wzbudził wiele uśmiechu na twarzach naszych Gości. Grupa Biedronek zaskoczyła Rodziców wykonaniem piosenki w języku angielskim, której treść demonstrowana była jednocześnie w języku migowym. Wzruszenie wywołało także wykonanie piosenki ,,Dla Mamy,” inscenizowane pięknym układem choreograficznym z wykorzystaniem tęczowych szarf. Wyjątkowe poruszenie wśród Rodziców wzbudził występ grupy Pszczółek, podczas którego Rodzice wysłuchali „Bajkowych życzeń,” które składali m.in.: Czerwony Kapturek, Wilk, Jaś i Małgosia, Rybacy, Złota Rybka, Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Do magicznego świata bajek przeniosła nas również grupa Muchomorków, która włożyła wiele trudu w profesjonalne przygotowanie inscenizacji bajki Jana Brzechwy „Kopciuszek.” Ta grupa nienagannie opanowała obszerny tekst bajki i piosenki oraz zaprezentowała aktorstwo na wysokim poziomie. Piękne kostiumy i bajkowa scenografia stanowiły wspaniałe dopełnienie talentów naszych Przedszkolaków. Występy Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych były wyjątkowe i bardzo wzruszające. Na zakończenie każdego z nich dzieci obdarowały Rodziców własnoręcznie wykonanymi laurkami i upominkami. Tegoroczny Dzień Mamy i Taty niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci Rodziców.