Igrzyska Sportowe Przedszkolaka
z okazji Dnia Dziecka

„W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kto ćwiczy ten jest zuch!”

W dniu 1 czerwca 2016r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka w duchu sportowej rywalizacji. Z tej okazji przybyli do nas specjalni Goście: Dyrektor Sportowy Klubu Effector Kielce, Pani Anna Olszewska, Trener Juniorów Pan Mateusz Grabda oraz Zawodnicy Klubu: Pan Wojciech Dyk i Pan Dominik Gałązka. Patronem naszej wspaniałej imprezy była Pani Joanna Winiarska, Radna Rady Miasta Kielce, wspierająca inicjatywy przedszkola w dziedzinie sportu i edukacji. Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zapowiedziane zawody sportowe. Ich głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych. O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i sprawne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Na Igrzyska Sportowe Przedszkolaka wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami przybyły w strojach sportowych. Każdą grupę wyróżniały przybrane na ten dzień piękne barwy sportowe: Pszczółki wybrały kolor żółty, Biedronki czerwony, Motylki pomarańczowy a Muchomorki niebieski. Przedszkolaki rywalizowały w konkurencjach sportowych w drużynach ,,wzmocnionych” zawodnikami Effectora Kielce. Zabawa odbywała się na świeżym powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w konkurencjach przygotowanych przez trenera i sportowców m.in.: w slalomie z piłką i biegu z przeszkodami. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Największym jednak przeżyciem, malującym się na wszystkich buziach i budzącym dumę w małych serduszkach było otrzymanie złotych medali oraz gratulacji od Pani Joanny Winiarskiej, Pani Dyrektor oraz Trenera i Zawodników Effectora Kielce. Piękne medale z logo Klubu, którymi uhonorowano zmagania sportowe naszych małych zawodników, ufundowała Pani Joanna Winiarska, za co składamy Jej serdeczne podziękowania. Nie obyło się także bez wyzwań sportowych dla zawodników Effectora Kielce. Były więc skoki na piłce, rzucanie do celu i akrobacje z hula hop, którym towarzyszył radosny śmiech i doping ze strony Dzieci. Było oczywiście mnóstwo zdjęć z naszymi Gośćmi, które będą nam przypominały o tym wspaniałym, sportowym wydarzeniu. Na pożegnanie Pani Dyrektor wręczyła naszym przemiłym Gościom piękne Dyplomy z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów zaś Dzieci obdarowały Ich gorącymi buziakami i czerwonymi serduszkami z dedykacjami. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę !!!!!