Spektakl Zespołu KOP
„Koziołek Niematołek”

W dniu 30 maja 2016 roku odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy zespołu muzycznego KOP z Krakowa z przedstawieniem dydaktyczno – teatralnym pt.: ,,Koziołek  Niematołek.” Podczas spektaklu poznaliśmy Koziołka, który mówił bardzo niewyraźnie i niepoprawnie dobierał słowa, przez co nie mógł porozumieć się z dziećmi. Na swojej drodze spotkał  mądrą sowę, która postanowiła nauczyć go poprawnej wymowy i właściwej budowy zdań. Dzieci pilnie towarzyszyły sowie w tym trudnym zadaniu. Poprawiały wymowę Koziołka, podpowiadały mu a także razem z nim ćwiczyły dykcję na znanym zdaniu: ,,Chrząszcz brzmi w trzcinie  w Szczebrzeszynie.” Piosenki śpiewane w spektaklu, związane tematycznie z rozgrywającą się akcją, były pretekstem do ćwiczenia dykcji. W finale Koziołek nauczył się ładnie mówić i stał się ,,Super Koziołkiem Niematołkiem.” Dzieci nie tylko poznały postać trochę niesfornego koziołka, ale też mogły zaobserwować, że każdy z nas pokonując trudności językowe może zostać mistrzem oracji. Spektakl będący lekcją poprawnej polszczyzny bardzo podobał się dzieciom, które nagrodziły aktorów Zespołu KOP gromkimi brawami.