Spektakl
„Szewczyk Dratewka”

W dniu 13 maja 2016 roku odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy teatru „Kanon” i zaprezentowali dzieciom spektakl z edukacyjnym przesłaniem pt: „Szewczyk Dratewka.” To klasyka baśni zaadaptowana aby uczyć i bawić oraz pełna humoru opowieść o dobroci serca i szacunku do natury. Dzieci przeżywały przygody Szewczyka i wyniki jego poczynań, utożsamiając je z własnymi działaniami. Bohaterem sztuki był biedny Dratewka, który wędrował po świecie łatając ludziom stare obuwie. Miał bardzo dobre serce. Pomagał każdemu stworzeniu napotkanemu na drodze. Mrówkom pomógł odbudować zniszczone mrowisko, pszczołom załatał barć, nakarmił także dzikie kaczki. Czynił to wszystko bezinteresownie, z dobroci serca. Po wielu przygodach Dratewka spotkał złą czarownicę, która więziła w zamku Cud Dziewczynkę. Postanowił podjąć próbę uwolnienia Księżniczki wykonując zlecone przez czarownicę zadania. Z pomocą pospieszyły Szewczykowi wdzięczne zwierzęta oraz nasze przedszkolaki, które z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w rozdzieleniu kolorowych nasion fasoli i poszukiwaniu Cud Dziewczyny. Jak to w baśniach bywa- wszystko dobrze się skończyło. Szewczyk i Księżniczka pobrali się i zamieszkali w zamku czarownicy.
Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Szewczyka Dratewki. Oglądając spektakl bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec świata przyrody. Dobry humor i wesołe piosenki wywołały uśmiech na ich twarzach. Aktorzy zachwycili barwnymi kostiumami i wspaniałą grą. Sprawili, że dzieci na długo zapamiętają tę baśń i jej przesłanie, że każdy dobry czyn będzie kiedyś nagrodzony.