Dzień Ziemi

26 kwietnia 2016r z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi Nasze  Starszaki z grup: ,,Muchomorków,” ,,Biedronek” i ,,Pszczółek” były na wycieczce w Muzeum Narodowym w Kielcach na warsztatach edukacyjnych dla przedszkolaków pt.: ,,Piramida Energetyczna.” Ich celem było poznanie wzajemnych zależności w świecie przyrody oraz wdrażanie zasad poszanowania naszego środowiska naturalnego. Dzieci dowiedziały się na czym polega łańcuch pokarmowy i których gatunków zwierząt jest na naszej planecie najwięcej. Zajęcia prowadzone na ekspozycji "Zwierzęta i kontynenty" dały możliwość poznania unikatowych gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieci obejrzały z bliska płochliwe zwierzęta żyjące w europejskich lasach (np.: lisa, dzika, jelenia, niedźwiedzia) oraz te żyjące na innych kontynentach (np.:nosorożca, żyrafę, zebrę, antylopę, słonia ), a także szczątki prehistorycznych mamutów, niedźwiedzi  jaskiniowych, prażubra i tura. Potem każdy Starszak wypełnił kartę pracy. Po warsztatach dzieci miały okazję zwiedzić centrum Kielc. Spacerowaliśmy zielonymi alejkami  parku, odwiedziliśmy kielecką ptaszarnię. Najwięcej czasu spędziliśmy przy pomniku dzika przy Placu Artystów, przypominając sobie treść legendy o powstaniu naszego rodzinnego miasta. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.