Wycieczka do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

W dniu 25 kwietnia 2016 r. w ramach edukacji muzycznej dzieci z grup: ,,Muchomorków,” ,,Biedronek” i ,,Pszczółek” wybrały się na wycieczkę do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Dzieci wzięły udział w ,,Muzycznej Audycji dla Przedszkolaków”, podczas której poznały wiele ciekawych instrumentów i wysłuchały gry młodych wykonawców. W Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej, przy znakomitej akustyce, uczniowie szkoły prezentowali swój wirtuozerski kunszt w grze na różnorodnych instrumentach muzycznych. Przedszkolaki miały okazję poznać takie instrumenty jak: fortepian, gitarę, flet, skrzypce, waltornię, obój, akordeon. Uczniowie zaprezentowali specjalnie dla gości piosenkę z układem ruchowym „Pracowite nutki” oraz taniec Polkę. Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. W tym dniu towarzyszyły dzieciom niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Dziękujemy Dyrekcji ZPSM i Pani Katarzynie Lach – mamie naszego kolegi Bartusia z grupy Muchomorków, za zaproszenie do udziału w tej ciekawej, pomysłowej i pełnej ekspresji lekcji muzyki. Życzymy Dzieciom wielu muzycznych wzruszeń. Dzieciom bardzo podobał się koncert w wykonaniu starszych kolegów - oczywiście już zadeklarowaliśmy chęć udziału w następnym spotkaniu. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły?