Wycieczka do Biura Wystaw Artystycznych

W czwartek, 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Dzieci z grupy „Motylki” wyruszyły autokarem na Warsztaty Plastyczne zorganizowane przez Galerię BWA mieszczącą się przy ulicy Kapitulnej 2 w Kielcach. Przywitały nas miłe Panie: Magdalena Leśniak – artystka oraz Izabela Łazarczyk-Kaczmarek – historyk sztuki. Zaprowadziły One dzieci do Sali pełnej ciekawych zdjęć, przedstawiających interesujące miejsca w mieście Kielce. Dzieci usiadły na poduszkach i zapoznawały się ze sztuką recyclingu. Przekazywana wiedza o ekologii w sztuce współczesnej była mocno „okraszona” pięknymi zdjęciami dzieł wykonanych z odpadów oraz niepotrzebnych rzeczy. Niezwykłą frajdą okazały się późniejsze warsztaty, na które zaprosiły nas Panie. Dzieci miały same stworzyć własne dzieło sztuki z przygotowanych przez zespół edukacyjny materiałów. Przedszkolaki wyrywały i wycinały zdjęcia z kolorowych czasopism, przyklejały je na kartkę papieru, domalowywały brakujące elementy. I tak powstawały barwne kolaże. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do Przedszkola na obiad. Wyjazd na Warsztaty wzbudził wiele pozytywnych emocji zarówno w Dzieciach, jak i Opiekunach.