Światowy Dzień Zdrowia

14 kwietnia 2016 roku nasze Przedszkole, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, odwiedził Pan Jacek Heciak – specjalista radiolog, a prywatnie Dziadziuś jednej z wychowanek – Basi. Pan doktor w bardzo ciekawy sposób wytłumaczył przedszkolakom ze wszystkich grup na czym polega praca lekarza radiologa. Zapoznał ze sprzętem wykorzystywanym w swojej pracy, a także uświadomił wszystkim uczestnikom spotkania jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, a tym samym zapobieganie chorobom. Wykorzystane przez naszego Gościa techniki multimedialne znacznie uatrakcyjniły spotkanie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały prezentowane filmy i zdjęcia propagujące zachowania prozdrowotne. Z niezwykłym zaangażowaniem odpowiadały na pytania Pana doktora, „rozpoznawały” poszczególne części ciała i „diagnozowały” uszkodzenia. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek – naklejkę. Spotkanie wzbudziło dużo emocji i na pewno na długo pozostanie w pamięci.